Chcesz wypromować swoją markę? Zbudować pozytywny wizerunek produktów? Zdecyduj się na marketing szeptany. W Online Group przeprowadzimy profesjonalne działania marketingowe, dzięki którym dotrzesz do szerokiego grona klientów oraz zwiększysz sprzedaż.

Nasze produkty oraz usługi dostępne specjalnie dla Ciebie. Proponujemy rozwiązania szyte na miarę potrzeb, przy wykorzystaniu różnych kanałów promocji, dzięki którym osiągnięte zostaną zamierzone cele prowadzonych działań marketingowych. Marketing szeptany to jedna z najintensywniej rozwijających się form promocji w ostatnich latach. Żyjemy w czasach, kiedy większości naszych decyzji zakupowych towarzyszą opinie i rekomendacje. Wchodzimy na blogi branżowe, odwiedzamy fora, portale społecznościowe, sprawdzamy komentarze. Zazwyczaj to te zebrane informacje decydują, gdzie i jakiego zakupu finalnie dokonamy. Reasumując, marketing szeptany to wsparcie w postaci pisania pozytywnych opinii i komentarzy.

Należy jednak odróżnić marketing szeptany prowadzony w sposób profesjonalny od działań spamerskich, postrzeganych negatywnie przez użytkowników Internetu. Wyróżnić należy zasady pisania opinii, którymi trzeba kierować się podczas przekazywania informacji na forach internetowych. Zadaniem marketingu szeptanego jest przekazanie promowanej treści, w trakcie dyskusji prowadzonej w Internecie. Może być prowadzony w sposób jawny, gdy komentarze są dodawane przez ambasadora marki oraz w sposób niejawny z różnych kont użytkowników, które często tworzone są wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia marketingu szeptanego.

Z pewnością nieraz przed zakupem danego produktu lub wyborem usługi zapoznawałeś się z opiniami zawartymi na forach, blogach, serwisach internetowych. Dzięki marketingowi szeptanemu i dodaniu opinii dotrzesz z ofertą Twojej firmy do nowych klientów. W Online Group Kraków przeprowadzimy dla Ciebie kampanie marketingową! Przekonaj klienta do swojej usługi bądź produktu. Jako doświadczona agencja proponujemy Ci różnorodne rozwiązania: pozycjonowanie stron, social media, kampanie mailingowe oraz marketing szeptany, czyli pisanie opinii – pozytywnych opinii na temat Twojej marki.

Cele marketingu internetowego:

– promowanie produktu w Internecie, zbudowanie pozytywnego wizerunku produktu, wywołanie pozytywnej reakcji u klienta;

– celowe prowokowanie wywołania dyskusji na temat produktu bądź usługi, monitorowanie przebiegu dyskusji oraz udział w niej, w celu przedstawienia zalet marki;

– wyjaśnianie wątpliwości, problemów, przez co u klienta wywoływane jest poczucie opieki.

Kodeks marketingu szeptanego

Wiele osób kojarzy marketing szeptany jako bardzo nachalną reklamę, komentarze dodawane na nie tematycznych forach, w oderwaniu od dyskusji. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Przeprowadzenie marketingu szeptanego wymaga posiadania stosownej wiedzy, aby komentarze tworzyły nieoderwalną część dyskusji, były naturalne. Nie należy w każdym z komentarzy dodawać linków, a jeśli już jest zamieszczany powinien prowadzić bezpośrednio do danego produktu, a nie strony głównej firmy.

Najlepiej jest umieszczać komentarze na już rozpoczętych dyskusja, trzeba unikać zakładania nowych wątków wyłącznie w celu zareklamowania produktu lub usługi. Posty powinny być dodawane w odpowiednim dziale i tematyce dyskusji. Oczywiście nie można mówić o skutecznym marketingu szeptanym, jeśli post dotyczący kliniki medycyny estetycznej umieszczony zostanie na stronie związanej z motoryzacją.

Nie wolno wprowadzać w błąd co do cech produktu oraz usługi. Wyobraźmy sobie sytuację, w której na forum poruszana jest problematyka małej łazienki i trudności w doborze wyposażenia. Co więcej, osoba zakładająca wątek podała dokładne wymiary łazienki. W trakcie dyskusji pojawia się komentarz wyglądający bardzo naturalnie, zawierający link do konkretnego modelu wanny. Problem w tym, że owa wanna ma wymiary większe od podanych wymiarów łazienki. To tylko jeden z przykładów nieprawidłowo przeprowadzonego marketingu szeptanego.

Dlaczego marketing szeptany?

ikona-najtansza-forma-reklamy
Najtańsza forma reklamy

Marketing szeptany polega na dodawaniu opinii o produktach i usługach np. na forach internetowych.

ikona-budowanie-pozytywnego
Budowanie pozytywnego
wizerunku

Pisanie opinii ma na celu zbudowanie pozytywnego wizerunku Twojej firmy i zdobycie zaufania klientów.

ikona-klienci-z-rekomendacji
Klienci z rekomendacji

Konsumenci bardzo często przed zakupem pytają o rekomendacje znajomych oraz poszukują informacji w Internecie na temat danego produktu.

ikona-9-na-10 zakupow
9 na 10 zakupów
poprzedzonych jest opiniami

Internet zdominował świat. Przed dokonaniem zakupu wiele osób chce się upewnić, że dokonuje dobrego wyboru. Właśnie dlatego marketing szeptany odgrywa tak istotną rolę przy promocji Twojej firmy.

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski