Jak zmienić profil płatności w Google?

Niejednokrotnie zdarza się sytuacja, że w trakcie trwania kampanii w Google Ads zmienia się płatnik – Klient zleca kampanię agencji reklamowej, która przejmuje wpłacanie na Google lub wręcz odwrotnie – Klient podejmuje decyzję, że od tej chwili będzie sam wpłacać budżet reklamowy.

Każdorazowo wiąże się to z koniecznością zmiany profilu płatności w Google Ads. Co ważne, może to uczynić tylko podmiot zarządzający nim – czyli przekazujący płatność na kogoś innego.

Należy sprawdzić dane osoby zarządzającej logując się na https://ads.google.com wybrać  ikonę narzędzia i ustawienia, następnie w kolumnie „płatności” wejść w Ustawienia. Będzie tam sekcja Użytkownicy centrum płatności.

Niestety zazwyczaj zmiana profilu płatności wymaga skontaktowania się z Supportem Google i poproszeniem o formularz do zmiany profilu płatności. Będąc zalogowanym wystarczy Kliknąć w ikonę z pytajnikiem Pomoc i wybrać „Skontaktuj się z nami”.

Support odeśle (na maila podanego na koncie managera) formularz do zmiany.

Aby to móc zrobić, należy wcześniej uzyskać pełne dane od firmy, która teraz będzie wpłacać.

Formularz będzie zawierał m.in.

Identyfikator klienta Google Ads ( id konta na którym będą stosowane zmiany )

Nazwa firmy, adres, NIP

Imię i nazwisko, email oraz nr telefonu osoby kontaktowej w sprawie płatności

Ustawić sposób płatności (zazwyczaj: Automatyczne)

Rodzaj profilu: firmowy (organizacja)

Należy go oczywiście wypełnić i odesłać.

 

O wiele prościej jest, jeżeli zmiana płatnika dotyczy profilu już połączonego z kontem managera, wtedy można to wykonać samodzielnie.

Sprawdź czy takie połączenie posiadasz. Zaloguj się na swoje obecne konto menedżera dokonujące płatności https://ads.google.com , wybierz ikonę z kluczem ( narzędzia i ustawienia ), w kolumnie płatności kliknij Profile płatności.

Gdy wszystko się zgadza wracamy do głównego widoku Managera. Wybieramy po lewej Konta, a potem Budżety.

Wtedy w kolumnie Konto płatności wybierz konto klienta, którego dane płatności chcesz zmienić.

Potem po lewej wybieramy Przeniesienie płatności i klikamy obok ikonkę ołówka oraz Zmień Płatnika

Należy przeedytować kolejne dane, podając termin – np. opcja Jak najszybciej, potem Wybierz istniejącą konfigurację płatności, na końcu potwierdzamy przyciskiem Zapisz i kontynuuj.

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski