Aktualne wymiary banerów do remarketingu w Google Ads

Pamiętaj również o możliwościach banerów responsywnych, które automatycznie dostosowują się do różnych ekranów.

W dzisiejszym świecie marketingu internetowego remarketing jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do przyciągania uwagi użytkowników i zwiększania konwersji.

Jeśli prowadzisz kampanię w Google Ads i chcesz wykorzystać pełny potencjał remarketingu, ważne jest, aby – oprócz opracowania atrakcyjnych i angażujących treści – tworzyć banery o odpowiednich wymiarach. W tym artykule przedstawimy aktualne wymiary banerów do remarketingu w Google Ads, aby pomóc Ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Google Ads zaleca korzystanie z banerów o określonych wymiarach, które będą wyświetlane na różnych platformach. Oto ich pełna lista:

250 x 250
250 x 360
300 x 250
300 x 600
300 x 1050
300 x 50
320 x 50
320 x 100
336 x 280
468 x 60
580 x 400
728 x 90
930 x 180
970 x 90
970 x 250
120 x 600
160 x 600
200 x 200
240 x 400
980 x 120

 

Do reklam elastycznych:

600×314
300×300
600×1067 – nowy rozmiar grafik

oraz samo logo w formacie
512×128
128×128

 

Projektując grafiki, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

  1. Banery responsywne: Ważne jest, aby pamiętać, że nie zawsze można przewidzieć, na jakich urządzeniach będą wyświetlane Twoje banery remarketingowe. Dlatego Google Ads wprowadziło również banery responsywne, które automatycznie dostosowują się do różnych rozmiarów ekranów. To świetne rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie większej liczby potencjalnych klientów.
  2. Skup się na jasnym przekazie: grafiki powinny przekazywać jednoznaczną wiadomość, która przyciągnie uwagę użytkowników i zachęci ich do kliknięcia.
  3. Użyj wysokiej jakości zdjęcia – to stanowi o estetyce przekazu, ale również prezentuje profesjonalizm firmy i pozwala ją wyróżnić.
  4. Dodaj wywołujące działanie (CTA): Wykorzystaj wywołujące działanie, takie jak “Kup teraz”, “Zarejestruj się” lub “Dowiedz się więcej”, aby skłonić użytkowników do podjęcia akcji.
  5. Testuj różne warianty: Przeprowadzaj testy A/B, aby sprawdzić, które wersje banerów osiągają najlepsze wyniki. Eksperymentuj z różnymi kolorami, czcionkami i układami.
Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski