Role na Facebooku – czym się różnią i jak je nadać

Dodatkowa osoba zarządzająca stroną na Facebooku stanowi spore odciążenie, Facebook przewidział takie sytuacje, dlatego umożliwia dołączenie innych osób do prowadzenia fanpage’a poprzez nadanie im odpowiednich ról. Na co pozwalają poszczególne role? Jak dodać kogoś do zarządzania stroną na Facebooku?

Administrator

Najważniejsza z ról, posiadają ją zazwyczaj założyciele stron, jednak istnieje możliwość dodania kolejnych administratorów.

 • Zarządzanie rolami na stronie oraz ustawieniami
 • Edycja strony i dodawanie aplikacji
 • Tworzenie i usuwanie postów w imieniu strony
 • Wysyłanie wiadomości w imieniu strony
 • Odpowiadanie na komentarze i usuwanie komentarzy oraz postów ze strony
 • Blokowanie osób i usuwanie ich ze strony
 • Tworzenie reklam, promocji i promowanych postów
 • Wyświetlanie statystyk
 • Wyświetlanie karty Jakość strony
 • Sprawdzanie, kto zamieścił post w imieniu strony
 • Publikowanie ofert pracy i zarządzanie nimi
 • Włączenie funkcji ofert pracy w poście

Redaktor

Redaktor jest osobą posiadającą najwięcej uprawnień poza Administratorem, nie może jednak zarządzać rolami innych użytkowników oraz ustawieniami strony.

Moderator

Odpowiada za nadzorowanie bieżącego „życia” fanpage’a, dlatego w skład jego uprawnień wchodzą głównie te związane z kontaktem z użytkownikami.

 • Wysyłanie wiadomości w imieniu strony
 • Odpowiadanie na komentarze i usuwanie komentarzy oraz postów ze strony
 • Blokowanie osób i usuwanie ich ze strony
 • Tworzenie reklam, promocji i promowanych postów
 • Wyświetlanie statystyk
 • Wyświetlanie karty Jakość strony
 • Sprawdzanie, kto zamieścił post w imieniu strony

Reklamodawca

Jak wskazuje sama nazwa, jest to rola, którą można nadać osobom zajmującym się prowadzeniem działań reklamowych. Warto podkreślić, że Reklamodawca nie ma możliwości tworzenia zwykłych postów, ale może promować już te istniejące.

 • Tworzenie reklam, promocji i promowanych postów
 • Wyświetlanie statystyk
 • Wyświetlanie karty Jakość strony
 • Sprawdzanie, kto zamieścił post w imieniu strony

Analityk

Pośród wszystkich ról, charakteryzuje się ona najmniejszą liczbą uprawnień.

 • Wyświetlanie statystyk
 • Wyświetlanie karty Jakość strony
 • Sprawdzanie, kto zamieścił post w imieniu strony

Nadanie dostępu krok po kroku

Instrukcja dotyczy klasycznego wyglądu Facebooka, pamiętaj, że musisz być Administratorem, aby nadać komuś rolę!

Krok pierwszy

Musisz wejść na swój fanpage, następnie w, znajdującym się po lewej stronie panelu Zarządzanie stroną wybrać Ustawienia.

Role na Facebooku krok 1

Spowoduje to przeniesienie do strony z ustawieniami ogólnymi strony.

Krok drugi

Ponownie skieruj swoją uwagę na panel po lewej stronie i wybierz Role na stronie. Strona składa się z trzech sekcji, w celu nadania dostępu wybierz Przypisz nową rolę na stronie.

Role na Facebooku krok 2

Krok trzeci

Pozostaje tylko wypełnić pole, wprowadzając imię i nazwisko osoby, której chcesz nadać dostęp – w tym wypadku Facebook pokazuje podpowiedź w postaci listy osób. Drugą opcją jest wpisanie adresu e-mail – w tym wypadku musi to być adres, na który jest podpięty do istniejącego konta na Facebooku. Następnie wybrać odpowiednią rolę, domyślnie jest to Redaktor, jednak po kliknięciu przycisku rozwinie się lista z pozostałymi opcjami. Wpisane dane zatwierdzisz przyciskiem Dodaj.

 

Role na Facebooku krok 4

Krok czwarty

Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie nadania roli poprzez wprowadzenie hasła do Twojego prywatnego profilu.

Role na Facebooku krok 3

Wybrana przez Ciebie osoba otrzyma powiadomienie o nadaniu jej roli na Twojej stronie. Pamiętaj, że jeśli nadasz komuś dostęp administratorski, to będzie on w stanie samodzielnie dodawać i usuwać role innych osób, w tym Twoją. Dodatkowo stronę może usunąć każdy z administratorów, nie tylko ten, który założył fanpage.

Korzystając z tej instrukcji z pewnością szybko i bezproblemowo dodasz osoby zarządzające do swojego fanpage’a, jednak w przypadku jakichkolwiek trudności zapraszamy do kontaktu!

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski