Czy wiesz już o programie Google Grants dla fundacji?

Google Ad Grants to odmiana usługi AdWords – reklamowego narzędzia online firmy Google – przeznaczona dla organizacji non-profit. Program wspiera organizacje non-profit, dając im do dyspozycji 10 000 USD miesięcznie na reklamy w AdWords™, co umożliwia im promowanie różnego rodzaju akcji charytatywnych i inicjatyw na stronach wyników wyszukiwania w Google.

Google Adwords Grants

Czy Twoja organizacja non-profit kwalifikuje się do udziału w programie Google Ad Grants?

Aby zakwalifikować się do programu Google Ad Grants, organizacja musi mieć aktualny i ważny status organizacji charytatywnej zgodny z wymogami danego kraju (poniżej znajdziesz definicję statusu organizacji charytatywnej w Polsce). Ponadto powinna przyjąć do wiadomości i zaakceptować wymagane w zgłoszeniu oświadczenia dotyczące niestosowania dyskryminacji oraz przyjmowania i wykorzystywania darowizn, oraz mieć działającą witrynę z merytoryczną treścią.
Do udziału w programie Google Ad Grants nie kwalifikują się następujące organizacje: o instytucje i organizacje rządowe; o szpitale i firmy medyczne; o szkoły, ośrodki opieki nad dziećmi, instytucje akademickie i uczelnie (z wyjątkiem filantropijnych jednostek organizacji edukacyjnych).

Aby zachować kwalifikację do udziału w programie Google Ad Grants:

 • Reklamy organizacji muszą prowadzić tylko do JEDNEJ domeny witryny organizacji nonprofit zatwierdzonej w zgłoszeniu.
 • Musisz aktywnie zarządzać swoim kontem AdWords, logując się przynajmniej raz w miesiącu i dokonując w ciągu 90 dni co najmniej jednej zmiany na koncie na podstawie informacji o jego skuteczności. Jeśli tego nie zrobisz, konto zostanie automatycznie wstrzymane lub usunięte bez powiadomienia.
 • Reklamy muszą odzwierciedlać misję zatwierdzonej organizacji non-profit, a słowa kluczowe muszą dotyczyć jej programu i realizowanej działalności.
 • W programie nie jest dozwolona reklama ściśle komercyjna. Jeśli uczestnik chce promować produkty i usługi, 100% przychodów i/lub zysków ze sprzedaży musi przeznaczyć na realizację programu organizacji.
 • Reklamy Google nie mogą prowadzić do stron, których głównym celem jest przekierowanie użytkownika do innych witryn.
 • Reklamy promujące produkty finansowe (np. kredyty hipoteczne lub karty kredytowe) albo zawierające prośby o darowiznę np. samochodu, łodzi czy nieruchomości są niedozwolone, podobnie jak powiązane z nimi słowa kluczowe.
 • W trakcie udziału w programie Google Ad Grants w witrynie organizacji nie mogą być wyświetlane reklamy Google AdSense ani linki reklamowe podmiotów stowarzyszonych.

Uczestnicy programu Ad Grants, którzy naruszają te wytyczne, zostaną usunięci z programu. Google zastrzega sobie prawo do wyrażenia lub niewyrażenia (w dowolnym momencie i z dowolnego powodu) zgody na przyjęcie zgłoszenia lub uczestnictwo organizacji w programie, a także do rozszerzenia lub zmiany wytycznych procedury kwalifikacyjnej. Wybór jest dokonywany całkowicie według uznania firmy Google i nie podlega kontroli z zewnątrz.

Szczegóły programu Google Ad Grants

Uczestnicy programu Google Ad Grants mają zapewnioną bezpłatną reklamę AdWords na stronach wyników wyszukiwania w Google. Tworzą własne konta AdWords i zarządzają nimi tak samo jak płacący reklamodawcy, ale dotyczą ich pewne ograniczenia:

 • Budżet wynosi 329 USD dziennie, czyli ok. 10 000 USD miesięcznie.
 • Limit maksymalnego kosztu kliknięcia (CPC) wynosi 2 USD.
 • Kampanie można kierować tylko na słowa kluczowe.
 • Reklamy pojawiają się tylko na stronach wyników wyszukiwania w Google.
 • Dopuszczalne są tylko reklamy tekstowe.

Obecnie program Google Ad Grants jest otwarty na Polskie Organizacje.

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

logo-brand-creator-2
logo-karcher-2
logo-karcher
logo-brand-creator
logo-profi
logo-wisla-krakow
ikona-maile
ikona-kontakt-klient
ikona-statystyki

Opinie klientów.

Funkcjonalności zawarte w systemie usprawniają selekcję aplikacji, skracając czas tego procesu i przede wszystkim ułatwiają zarządzanie bazą CV…

Mariana Kowalska, Samodzielny Specjalista ds. Rozwoju Pracowników, BRAND CREATION

Funkcjonalności zawarte w systemie usprawniają selekcję aplikacji, skracając czas tego procesu i przede wszystkim ułatwiają zarządzanie bazą CV…

Mariana Kowalska, Samodzielny Specjalista ds. Rozwoju Pracowników, BRAND CREATION