Jak założyć i przyznać dostęp do Facebook Business Managera?

Facebook Business Manager (Facebook Business Suite), w Polsce znany jako Menedżer Firmy, to zdecydowanie jedno z najbardziej przydatnych narzędzi dla osób prowadzących strony na Facebooku. Warto go założyć, szczególnie w przypadku współpracy przy prowadzeniu profili na mediach społecznościowych z zewnętrzną firmą! Nie posiadasz go jeszcze? Zobacz, jak go założyć!

Najważniejsze funkcje Facebook Business Managera

Zarządzanie zasobami w jednym miejscu

Menedżer Firmy jest narzędziem, które pozwala na zarządzanie wszystkimi zasobami, do których masz dostęp: fanpage’ami, uprawnieniami innych użytkowników, kontami reklamowymi czy pikselami Facebooka. Stanowi to niezwykłe ułatwienie, szczególnie jeśli prowadzisz więcej niż jedną stronę, ponieważ przejście do innego fanpage’a wymaga zaledwie kilku kliknięć.

Planowanie i publikowanie treści

Facebook Business Manager umożliwia również tworzenie i publikowanie postów, które zamierzasz zamieścić na swoich stronach. Warto pamiętać, że wraz z nadejściem nowych stron na Facebooku, poza Creator Studio, będzie to jedyne miejsce, w którym będzie możliwe zaplanowanie daty publikacji wcześniej przygotowanych treści. Jeśli prowadzisz również konto na Instagramie i jest ono podłączone pod Twój fanpage, to możesz publikować treści równocześnie na obu platformach. Kolejną niezwykle przydatną funkcją jest umożliwienie wglądu do statystyk postów, zasięgów strony oraz co najważniejsze – grup odbiorców.

Oddzielenie profilu firmowego od prywatnego

W przypadku posiadania fanpage’a na Facebooku powiadomienia dotyczące strony pojawiają się na Twoim prywatnym koncie. Jeśli chcesz oddzielić konto firmowe od prywatnego, to jest to możliwe właśnie dzięki Facebook Business Managerowi. W przypadku odpowiedniego ustawienia powiadomień te firmowe będą dostępne dopiero po zalogowaniu się do Menedżera.

Umożliwienie prowadzenia Sklepu na Facebooku

Sklep na Facebooku mogą prowadzić tylko firmy, które mają założony i prawidłowo podłączony Menedżer Firmy. Umożliwia on tworzenie katalogów produktów, co jest niezwykle przydatne podczas dodawania większej ilości produktów.

Jak założyć Menedżera Firmy?

 Jeśli jeszcze nie posiadasz Facebook Business Managera, możesz go założyć wchodząc na tę stronę, a następnie poprzez kliknięcie Utwórz konto.

Business Facebook Manager Utwórz konto

Kolejnym krokiem jest zalogowanie się do Twojego prywatnego konta na Facebooku, po tym przejdziesz do krótkiego formularza:

Facebook Business Manager Formularz

Następnym krokiem jest potwierdzenie adresu e-mail. Wiadomość z linkiem potwierdzającym zostanie wysłana na adres wpisany w formularzu.

Menedżer Firmy Facebooka potwierdzenie wysłania linku

Po potwierdzeniu adresu Facebook Business Manager zostanie natychmiastowo założony.

Menedżer Facebooka kliknij link w mailu

Dodanie osób zarządzających Facebook Business Suite

Zdecydowanie warto dodać przynajmniej jedną osobę jako administratora Menedżera, wtedy w przypadku jakichkolwiek problemów z dostępem do konta, Menedżerem będzie w stanie zająć się właśnie druga osoba. Innych użytkowników może dodać jedynie administrator.

Zanim zaczniesz pamiętaj, że…

  • Facebook wymaga nadawania użytkownikom osobnych uprawnień do zarządzania fanpage’em, Business Managerem i kontem reklamowym. Oznacza to, że osoba będąca administratorem fanpage’a nie będzie posiadała dostępów administratorskich do Menedżera Firmy i konta reklamowego!
  • Umiejscowienie i nazewnictwo poszczególnych opcji może się nieco różnić od tych przedstawionych poniżej. Jest to spowodowane tym, że Facebook ciągle testuje nowe wersje wyglądu interfejsów.

Dodać osoby można poprzez Ustawienia firmowe (ikona koła zębatego), następnie wybranie Osoby spośród opcji w Menu po lewej stronie.

Otworzy się w ten sposób zakładka, w której znajdziesz listę osób, którym wcześniej nadano uprawnienia. Warto też wspomnieć, że w tym miejscu również jest możliwe przypisanie innym uprawnień do zarządzania m.in. stronami lub kontami reklamowymi.

W celu nadania komuś dostępu do Facebook Business Managera konieczne jest kliknięcie przycisku Dodaj.

Business Facebook Manager dodaj osoby

Po tym otworzy się okno, w którym musisz podać adres e-mail osoby, której dostęp chcesz przyznać. Nie musi on być powiązany z prywatnym kontem na Facebooku, może to być np. adres firmowy.

Mail do osoby dołączanej do Menedżera Firmy Facebooka

 

Domyślnie zaznaczony jest dostęp pracownika, jeśli chcesz, aby dana osoba pełniła funkcję administratora, musisz zaznaczyć tę opcję. Kolejnym krokiem jest wskazanie zasobów oraz zakresu dostępu (częściowego lub pełnego).

Zasobami są tutaj m.in. wszystkie strony, konta reklamowe, piksele czy konta na Instagramie przypisane do Menedżera Firmy.

Facebook Business Manager poziomy dostępów

Po wybraniu zasobów, jak i zakresu uprawnień na wskazany wcześniej adres e-mail zostanie wysłane zaproszenie, zaakceptowanie go natychmiastowo umożliwi nowej osobie zarządzającej działanie na Facebook Business Managerze.

Facebook Business Manager potwierdzenie wysłania zaproszenia

W dowolnej chwili możesz zmienić zakres dostępu lub zasoby, które zostały komuś przypisane.

Z pewnością warto założyć Facebook Business Suite, nawet w przypadku prowadzenia jednego fanpage’a, w szczególności, jeśli planujesz powierzyć innej firmie prowadzenie działań marketingowych na social mediach. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci z profesjonalnym prowadzeniem profilu Twojej firmy!

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski