Jak dodać użytkownika do wizytówki w Google Maps?

Wizytówka w Google Maps to nieodłączny element promocji firm w Internecie.
Szczególnie cenny dla przedsiębiorców prowadzących działalność stacjonarną.

To dzięki dobrze skonfigurowanej mapie klient nie będzie miał problemu z trafieniem do firmy, sprawdzeniem godzin otwarcia, zakresu usług czy weryfikacji opinii na jej temat.

Bardzo często agencje reklamowe bądź inne osoby zarządzające profilem proszą o przekazanie dostępu dla nowego użytkownika do Mapy Google. I tu zaczyna się problem – jak to zrobić?!

Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku:

1. Zaloguj się na swoje konto na business.google.com
2. Po zalogowaniu wyświetli się główna strona Google Menedżer Profilu Firmy. Znajdź odpowiedni profil firmy na którym chcesz dodać dodatkowy dostęp i kliknij w przycisk po prawej “ZOBACZ PROFIL”. Wyświetli się on w przeglądarce Google.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Następnie kliknij w trzy kropeczki po prawej stronie, a następnie w “USTAWIENIA PROFILU FIRMY”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Z czterech dostępnych opcji, wybierz pierwszą “UŻYTKOWNICY I DOSTĘP”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Ty, jako główny właściciel masz prawo do dodania użytkowników z odpowiednim dostępem. Kliknij przycisk “DODAJ”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Zgodnie z sugestią – wpisz w wyznaczonym miejscu maila dodawanego użytkownika.

Tu również jest czas na decyzję o przyznawanej mu roli: Właściciela (pełne uprawnienia) czy Menedżera. Właścicieli każdy profil może mieć kilku, aczkolwiek zawsze występuje rola Głównego właściciela, który nie może usunąć swojego konta z profilu, dopóki nie przekaże swojej funkcji innej osobie.

Menedżer może zarządzać tylko danymi dotyczącymi firmy, nie ma uprawnień do usuwania innych Menedżerów czy Właścicieli, ani profilu Firmy.

W przypadku przekazywania dostępu agencji reklamowej, standardowo nadaj rolę Właściciel. Zazwyczaj trzeba odczekać 7 dni, aby nowy Menedżer czy Właściciel uzyskał pełnię swoich praw do zarządzania kontem.

Kliknij “ZAPROŚ”, a na podanego maila zostanie wysłane powiadomienie o przydzielonym dostępie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. W podobny sposób można usunąć Właściciela lub Menedżera – klikając po wejściu w jego profil w przycisk “USUŃ UŻYTKOWNIKA”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I gotowe ;).

 

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski