Jaka reklama video na FB zachwyci odbiorców?

Reklama video na Facebooku to niezwykle przydatne narzędzie marketingowe. Pozwala ona dotrzeć do szerokiej, a jednocześnie bardzo określonej grupy odbiorców. Reklama ta ewoluowała przez pewien czas i dziś stanowi skuteczną metodą komunikacji. Dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym i algorytmowi targetowania reklama wideo na FB zapewnia personalizację przekazują oraz optymalizację zasięgu. Jak przygotować reklamę wideo na Facebooku, aby zachwycić nią odbiorców i zapewnić większą sprzedaż?

Jak tworzy się reklamy video na Facebooka?

Aby stworzyć reklamą wideo na FB należy wykonać następujące kroki. Po pierwsze należy ustalić cel – może to być zwiększenie ruchu na stronie, zwiększenie sprzedaży, zwiększenie świadomości marki bądź inne cele biznesowe. Następnie należy określić grupę docelową reklamy, czyli odbiorców. Powinno się również ustalić, jakie mają oni potrzeby i jak najlepiej do nich dotrzeć. Kolejnym krokiem jest stworzenie video reklamy, która powinna być atrakcyjna wizualnie, a jednocześnie angażująca i przekazuje najważniejsze informacje czy wartości marki. Warto zauważyć, że dzisiejsi odbiorcy, zwłaszcza w Internecie, nie przepadają za zbyt długimi reklamami, zaleca się więc nagranie maksymalnie 15-30 sekund. Istotne jest to, aby takie wideo było w formie akceptowanym przez Facebook czyli 1:1 lub 9:16. Następnie należy zalogować się na Facebook Ads Manager, to narzędzie, które zarządza reklamami na FB, i wybrać cel kampanii. Kolejnym krokiem jest ustalenie wysokości i rodzaju budżetu, jaki chce się wydać na kampanię. Następnie ustala się harmonogram – kiedy reklama powinna być wyświetlana. Należy tutaj także określić, kto powinien zobaczyć daną reklamę. Grupę docelową można wybrać na podstawie różnych kryteriów, np. wieku, zainteresowań, zachowań itd. Następnie należy zaznaczyć, gdzie reklama ma się pojawiać – w aktualnościach, w wideo, w historiach itd. Kolejnym krokiem jest przesłanie nakręconej reklamy, napisanie tekstu oraz wyborze trafnych CTA.

Formaty video reklamy na FB

Tworząc reklamą na Facebooka można zdecydować się na różne formaty. Do najpopularniejszych rodzajów reklamy należy reklama w głównym feedzie. Pojawia się ona podczas przeglądania tablicy na FB. Może mieć formę postu, kolekcji czy karuzeli. Kolejnym rodzajem reklamy wideo FB jest In-Stream. To nic innego jak krótkie wideo wyświetlane w innym filmie. Pojawia się po minucie odtwarzania głównego materiału, a widz po 15 sekundach będzie mógł obejrzeć reklamę do końca bądź pominąć ją i wrócić do oryginalnego filmu. Kolejnym typem reklamy jest Marketplace – pojawia się wtedy, kiedy użytkownik przewija i robi zakupu w Facebook Marketplace. Reklama na Facebooku może pojawić się również w Stories – to pełnoekranowa pionowa reklama pojawiająca się pomiędzy relacjami na FB. Filmy, które mają mniej niż 15 sekund odtwarzają się po kolei.

Jak stworzyć reklamę, która zachwyci użytkowników?

Warto stworzyć reklamę w różnych formatach i zdecydować się na wyświetlanie w każdym możliwym miejscu na FB. W ten sposób można dotrzeć do ogromnej liczby użytkowników. Aby bardziej uatrakcyjnić wideo należy dobrać do niego odpowiednią ścieżkę dźwiękową oraz napisany – dzięki temu jej przekaz zrozumieją nawet osoby, które przeglądają Facebooka bez dźwięku.

Specjaliści zalecają w takich krótkich reklamach dość szybko zawrzeć główny przekaz reklamy – najlepiej w ciągu pierwszych trzech sekund. Użytkownicy rzadko zatrzymują się na dłużej przy reklamach, warto więc jak najszybciej przyciągnąć ich uwagę i poinformować o firmie, promocji, produktach itd.

Ważne jest również to, aby dana reklama wpisywała się w estetykę platformy. Jeśli użytkownik nie jest pewny, czy ogląda video sponsorowane, wtedy rzadziej je pomija. Warto również zastosować retargeting użytkowników – dzięki temu reklama wyświetli się konkretnym osobom kilka razy, co sprawi, że lepiej ją zapamiętają i wkrótce odwiedzą stronę marki.

Aby tworzyć reklamy należy wiedzieć, co odpowiada naszym odbiorcom – w tym celu powinno się regularnie przeprowadzać testy A/B. Dzięki nim można porównać dwie wersje reklamy, by zrozumieć, jaki przekaz jest najbardziej efektywny w przypadku danej grupy. Dzięki temu procesowi można systematycznie dostosowywać swoje strategie do aktualnych trendów oraz preferencji użytkowników.

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski