Jak prawidłowo umieścić mapę Google na swojej www?

Mapy Google to jeden ze sztandarowych produktów marki Google, z każdy rokiem pełniący coraz ważniejszą rolę w naszym życiu. Wzrost mobilności społeczeństwa i powszechność używania smartfonów niezmiernie spopularyzowały korzystanie z nawigacji i wybieranie interesujących nas w danym momencie usług w najbliższej nam lokalizacji.

To bardzo cenne od strony biznesowej – klient ma możliwość sprawdzenia dojazdu do siedziby firmy czy odnalezienia najbliższego jej oddziału. Dzięki temu maksymalnie upraszczamy kontakt na linii klient – sprzedawca/dostawca usług.

Obecnie Google oferują dwa sposoby podpięcia Map

Wersja poszerzona, wykorzystująca ich pełne możliwości, wymaga wygenerowania na koncie Google unikalnego klucza API. Niestety wiąże się to również z koniecznością podpięcia na koncie rozliczeniowym Google karty kredytowej. Każde konto Google otrzymuje co miesiąc wirtualne 200$ na wyświetlenia Google Maps. Do czasu ich wyczerpania, nasza karta nie będzie obciążana. Zazwyczaj kwota ta wystarcza na ok. 28 tys. wyświetleń mapy.

Jeśli nie wiesz, jak skonfigurować płatności na koncie Google – przeczytaj tutaj:

https://support.google.com/a/answer/1229455?hl=pl

Wstawianie Mapy Google jak kodu iframe.

Ta metoda daje możliwość obejścia procedury tworzenia konta, podpinania płatności i generowania klucza API. Wymaga to osadzenia na naszej stronie www tzw. kodu iframe. Można go skopiować bezpośrednio ze strony Google Maps. Jedynym minusem jest fakt, że mapa nie wykorzystuje wtedy wszelkich możliwych funkcji, jednakże zazwyczaj te dostępne w pełni zaspakajają potrzeby przeciętnego użytkownika.

Jak stworzyć kod iframe?

Wchodzimy na stronę www.google.pl/maps i w polu wyszukiwania wpisujemy interesujące nas miejsce (adres, nazwę firmy, obiekt). Np. Online Group.

Klikamy w miejsce, którego lokalizację chcemy wyświetlić na mapie.

 

W panelu, który pojawił się przy lewej krawędzi ekranu, klikamy opcję Udostępnij, a następnie wybieramy opcję Umieszczanie mapy.

W kolejnym pojawiającym się oknie wybieramy KOPIUJ HTML

Podświetlony na niebiesko po lewej stronie kod możemy wkleić na naszej stronie www, czyli przykładowo coś takiego:

<iframe src=”https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d20483.89899117001!2d19.885661436794503!
3d50.07716132207372!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!
3m3!1m2!1s0x47165afd3ff793b3%3A0xb795f5dc9e8d7866!
2sOnline%20Group%20Reklama%20w%20Internecie%20%20Agencja%20marketingowa!
5e0!3m2!1spl!2spl!4v1649769147603!5m2!1spl!2spl” width=”600″ height=”450″ style=”border:0;” allowfullscreen=”” loading=”lazy” referrerpolicy=”no-referrer-when-downgrade”></iframe>

Kolejne kroki są zależne od systemu, na jakim jest oparta strona www, np. WordPress.

Standardowo jednak wystarczy w/w kod wkleić w bloku WŁASNY HTML

2.3/5 - (3 votes)

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski