Jaki system CMS warto wybrać do stworzenia strony firmowej?

Wybór odpowiedniego systemu do stworzenia strony internetowej firmy jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. W końcu z jego pomocą będziemy zarządzać całą witryną oraz wszystkimi treściami. Niezależnie od tego, czy pracujemy nad stroną samodzielnie czy z całym zespołem – wybór CMS-a to podstawa sukcesu.

Czym jest CMS?

CMS to system, ang. Content Management System, który umożliwia tworzenie oraz prowadzenie witryny internetowej, dzięki której można dodawać teksty i grafiki w serwisie WWW. Co ważne, tego rodzaju publikacje można w dowolnym chwili również edytować i aktualizować. Warto zauważyć, że takie platformy są bardzo intuicyjne i pozwalają na pracę nawet tym osobom, które nie posiadają wiedzy z programowania. System ten posiada przejrzysty interfejs zarządzanie treścią i pozwala w łatwy sposób rozbudowywać stronę oraz kontrolować wiele aspektów związanych z witryną. Dodawanie treści polega na uzupełnieniu rozbudowanego formularzu, co jest niezwykle proste i o wiele łatwiejsze niż edycja kodu programistycznego – zwłaszcza dla tych osób, które nie mają nic wspólnego z branżą IT.

Najlepsze systemu CMS

Jakie są najlepsze serwisy CMS do zarządzania stroną internetową? Które z nich sprawdzają się najlepiej?

  • WordPress

Do najpopularniejszych CMS-ów należy oczywiście WordPress. To bardzo wszechstronny i łatwy w użyciu system, który pozwala tworzyć responsywna stronę, czyli taką, która bez problemu wyświetla się na różnych urządzenia – nie tylko komputerach, ale i tabletach czy smartfonach. Według statystyk większość stron opiera się na tym systemie. Co ciekawe, WordPress nie oferuje tylko intuicyjny panel zarządzania treścią i łatwość obsługi systemu, ale również liczne wtyczki, które pozwalają zmienić wygląd strony i nie tylko. Ogromną zaletą tego CMS-a jest jego intuicyjność – dzięki temu mogą z niego bez problemu korzystać osoby, które nie mają programistycznej wiedzy. Co ważne, WordPress pozwala również na pozycjonowanie stron, dzięki czemu jest to znakomita witryna, jeśli planujemy działania marketingowe.

  • Joomla!

Joomla! To kolejny popularny system CMS, który pozwala tworzyć stronę internetową oraz aplikacji – umożliwia organizowanie publikowanie czy aktualizowanie treści. Podobnie jak z WordPressa, z Joomla! korzystają zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i ogromne korporacje. Ogromną zaletą tego systemu jest to, że można go pobrać całkowicie za darmo. Joomla! Jest napisana w języku PHP, oferuje edycję kanałów RSS, buforowanie stron czy tłumaczenie języka. Witryna ta pozwala także tworzenie for dyskusyjnych czy gromadzenie społeczności użytkowników.

  • Drupal

Kolejny bardzo popularny CMS to Drupal. To zaawansowane narzędzie do publikacji treści, które posiada wiele dodatkowych opcji. Aplikację tą można pobrać za darmo, całkowicie darmowe są również dedykowane jej wtyczki. Dzięki temu systemowi można dodawać, publikować, aktualizować treści oraz grafiki. Co ważne, Drupal pozwala stworzyć stronę, która bezbłędnie wyświetla się na różnych urządzeniach, nie tylko komputerach. Ten CMS pozwala stworzyć bloga, sklep, witrynę informacyjną, a nawet forum dyskusyjne. Drupal umożliwia kontrolowanie innych użytkowników, którzy mogą edytować serwis – można przypisać im konkretne uprawnienia, a także stworzyć grupę. Choć ten system posiada wiele możliwości, dla wielu osób jest nieco trudny do opakowania, dlatego zaleca się go przede wszystkim profesjonalistom, którzy są w stanie poradzić sobie z językiem skryptowym.

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski