Zalety reklamy internetowej 

Według badań statystycznych obecnie przeciętny Kowalski spędza przed ekranem komputera i / lub telefonu nawet 8 godzin dziennie. Wielu Polaków przeznacza często mniej godzin na sen w ciągu zwykłego tygodnia pracy. Właśnie z tego powodu właściciele firm muszą dziś stawiać na reklamę internetową, w innym wypadku istnieje wręcz zerowe prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu przez ich markę. Gdzie reklamować swoje produkty czy usługi, jeśli nie w miejscu, w którym dziennie przez wiele godzin przebywa większość potencjalnych klientów z całego kraju i poza nim? W poniższym artykule wyjaśniamy dlaczego warto zainwestować w reklamą internetową.

Dlaczego warto zdecydować się na reklamę internetową? 

Reklama internetowa zdaniem specjalistów ma ogromną przewagę nad tradycyjnym marketingiem. Jedną z największych zalet takiej reklamy jest możliwość interakcji z klientem lub potencjalnym klientem firmy, ale nie tylko. Przedstawiamy najważniejsze zalety reklamy internetowej:

  • interaktywność – dzięki takim narzędziom jak poczta e-mail, blog firmowy czy czat użytkownicy internetu mogą szybko skontaktować się z przedstawicielami marki, aby rozwiązać wszelkie problemy bądź po prostu o coś zapytać. Sprawna komunikacja, szybkie udzielanie informacji i likwidowanie problemów wpływa na pozytywny odbiór marki, co zachęca również do kolejnych zakupów w przyszłości.
  • wzbudzanie ciekawości – strona internetowa oraz zamieszczone na niej treści istnieją po to, aby wzbudzać zainteresowanie potencjalnych klientów, przedstawić niezbędne informacje przed zakupem produktu lub usługi, a także aby zachęcić do kupna.   
  • globalny charakter i brak ograniczeń czasowych – strony internetowe czy kampanie są „obecne” przez cały czas i mogą na nie trafić osoby z całego kraju, a nawet takie, które mieszkają poza granicami Polski. To właśnie globalny charakter reklamy internetowej sprawia, że możemy trafić do ogromnej liczby osób, które tylko korzystają z Internetu.  
  • niska cena – reklama internetowa zapewnia szybką możliwość nawiązywania i utrzymywania relacji z klientami z całego kraju. Odpowiednio dobrana strategia pozwoli dotrzeć do ogromnej ilości potencjalnych klientów. Jej kolejną zaletą jest również niska cena. Tradycyjna reklama w telewizji czy radio wiąże się ze sporym wydatkiem.
  • możliwość dotarcie do grupy docelowej – dzięki zaawansowanym narzędziom e-marketingowym można dotrzeć ze swoim przekazem do konkretnych osób. Tradycyjna reklama w telewizji czy radio dotrze do wszystkich odbiorców, którzy w momencie wyświetlenia jej oglądają telewizor bądź słuchają radia, w przypadku Internetu jest zupełnie inaczej. Specjalne programy sprawiają, że dana kampania promocyjna czy banner pojawiają się określonym osobom (np. konkretnej płci czy użytkownikom w danym przedziale wiekowym, a także takim osobom, które wcześniej wyszukiwały oferowane przez nas produkty). 
  • subtelność – tradycyjna reklama nierzadko bywa nachalna i czasami wprawia w irytację niezainteresowane osoby. Natomiast Reklama internetowa jest znacznie bardziej subtelna, nie narzuca się w tak oczywisty sposób, a odpowiednio zoptymalizowana dociera wyłącznie do osób, które wykazują zainteresowanie danym tematem (np. wpisując frazy nawiązujące do danych produktów w wyszukiwarki).
Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski