Poznaj najważniejsze funkcje Google Maps

mapa w telefonieMapy Google to aplikacja od Google, która z powodzeniem zastąpiła tradycyjną mapę papierową. Dostępna jest praktycznie na wszystkich urządzeniach mobilnych, dlatego jest tak popularna i chętnie wybierana przez użytkowników. W łatwy i szybki sposób umożliwia wyznaczenie trasy do wskazanego miejsca, a także przeanalizowanie czasu jej trwania. Czasami wystarczy podać jedynie nazwę firmy, a narzędzie samo wybierze najlepszą drogę.

  1. Nawigacja

Google Maps to przede wszystkim darmowa nawigacja samochodowa, która działa zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i IOS. Szczegółowe, na bieżąco aktualizowane mapy pomogą Ci dotrzeć do celu optymalną trasę. Ponadto dzięki Mapom Google dowiesz się, gdzie są korki i będziesz mógł je sprawnie i szybko ominąć. Możliwość wyszukiwania głosowego tylko ułatwia korzystanie z tego narzędzia. Wszystko to sprawia, że płatne nawigacje odchodzą w zapomnienie.

  1. Mapy Google dla firm

Jedną z ciekawszych funkcji Google Maps, którą można świetnie wykorzystać w promocji własnej firmy w internecie, jest opcja „Umieść swoją firmę w serwisie Mapy Google”. W odpowiednich miejscach wpisujesz nazwę firmy, adres, dane kontaktowe, godziny pracy oraz inne informacje. Dzięki temu po wpisaniu w wyszukiwarce nazwy Twojej firmy od razu wyświetlą się najważniejsze informacje na jej temat. Nie wiesz, jak prawidłowo uzupełnić wizytówkę firmy? Zgłoś się do agencji marketingowej i uzyskaj profesjonalną pomoc.

  1. Eksploruj Kosmos

Google Maps to coś więcej niż tylko dobra nawigacja i źródło informacji o firmach. Korzystając z Map Google na komputerze mamy możliwość podglądania różnych miejsc w Kosmosie: nie tylko całej Ziemi, ale także innych planet, Księżyca czy nawet międzynarodowej stacji kosmicznej ISS. Nie ruszając się z miejsca, możesz poczuć się jak prawdziwy kosmonauta.

  1. Bądź zawsze na bieżąco

Masz swoje ulubione miejsca i chcesz mieć zawsze najbardziej aktualne informacje na ich temat? Kliknij opcję „Obserwuj” i nie przegap żadnej aktualizacji. Od teraz natychmiast dowiesz się o zmianie godzin otwarcia restauracji albo o przecenach w Twoim ulubionych sklepie.

ikona google maps

  1. Ty również możesz tworzyć Mapy Google

Jeśli zauważyłeś istotną zmianę w miejscu, które odwiedziłeś, pomóż innym i kliknij „Zaproponuj zmianę”. Dzięki temu przyczynisz się do uaktualnienia informacji w wizytówce firmy, które nie zawsze są na bieżąco aktualizowane przez właścicieli. To istotne i pomocne dla innych użytkowników.

  1. Zmierz dystans, który pokonałeś

Dzięki Mapom Google możesz ustalić, ile kilometrów przebyłeś podczas porannego spaceru z psem. Ta funkcja dostępna jest jednak tylko na komputerach, dlatego swój dystans możesz sprawdzić dopiero po powrocie do domu, oznaczając na mapie kolejne punkty swojej trasy.

  1. Udostępnij swoje położenie

To przydatna funkcja, kiedy umówiłeś się ze znajomym na mieście, ale nie możecie się wzajemnie odnaleźć. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Google Maps, które umożliwia udostępnienie swojej dokładnej lokalizacji poprzez SMS albo wybrany komunikator.

  1. Polecenia głosowe

Kiedy jedziesz samochodem i musisz skupić się na prowadzeniu zamiast wpisywania dokładnej trasy, możesz po prostu powiedzieć „Warszawa wyznacz trasę”. Google Maps jest wyposażone w narzędzie rozpoznawania mowy i z powodzeniem poprowadzi Cię pod wskazany adres.

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski