Jaką platformę e-commerce warto wybrać?

Rodzaj platformy e-commerce jest niezwykle istotny przy prowadzeniu własnej działalności internetowej. Zanim jeszcze się rozpocznie prowadzenie takiego biznesu, warto przyjrzeć się bliżej wszystkim możliwością, które oferuje rynek. Poniżej porównujemy najpopularniejsze w Polsce platformy e-commerce. Której warto używać na co dzień?

Co to są platformy e-commerce?

Osoba decydująca się założyć sklep internetowy musi zdecydować się, jak stworzy swoją stronę. Można zamówić wykonanie sklepu na autorskiej platformie w firmie zajmującej się tworzeniem stron. Jednak znacznie tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na jedną z gotowych platform, które od lat działają na rynku i są cenione za bezproblemowe działanie. Do takich gotowych platform e-commerce należy PrestaShop, Shoper, Magento, czy Shoplo. Takie gotowe platformy posiadają znakomite rozwiązania, dopracowane systemy, łatwo znaleźć w internecie informacje na temat tego, jak wprowadzić zmiany w sklepie. Ponadto większość tychże platform posiada pomoc techniczną, która bardzo szybko udziela pomocy i odpowiada na wszelkie pytania. Co ważne, poniższe platformy umożliwiają wprowadzenie elementów SEO w każdym momencie działalności – reklama dla e-commerce jest bardzo istotna. Pozwala w krótkim czasie zwiększyć zasięgi i sprzedaż – warto więc mieć na uwadze platformy, które na nią pozwalają.

PrestaShop

PrestaShop jest jedną z najbardziej popularnych platform. Ceni się ją za wiele udogodnień. Ponadto oferuje model płatności open source – co jest bardzo wygodne. Co ważne, PrestaShop posiada również różne opcje rabatowe, możliwość zaprezentowania dodatkowych produktów czy też system komentarzy. Umożliwia również zainstalowanie mnóstwo wtyczek, które pozwalają unowocześnić i bardziej spersonalizować stronę. Platforma ta jest bardzo wygodna i prosta. Sprawdzi się doskonale zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Shoper

Shoper to kolejna bardzo znana i ceniona platforma do sklepów internetowych. Ceni się ją przede wszystkim za jakość oraz wygodę użytkowania. Shoper posiada dużą ilość funkcji, pozwala prowadzić bloga i zintegrować sklep z kontem na Allegro. Sprawdza się on przede wszystkim w przypadku osób zaawansowanych, które prowadzą bardzo duże sklepy, ale jest również odpowiedni dla początkujących i niewielkich sklepów. Co ważne – Shoper jest bardzo łatwy w obsłudze i dość tani. Jego ogromną zaletą jest to, że pozwala również sprzedawać za granicą.

Magento

Kolejną wartą uwagi platformą jest bez wątpienia Magento. Posiada wiele funkcji, różne systemy płatności, komentarze, wersję mobilną strony i wszelkie inne niezbędne elementy, które powinny znaleźć się w każdym sklepie internetowym. Co ciekawe, Magento pozwala stworzyć kilka sklepów, którymi można kierować z jednego konta. Jest to więc idealna platforma dla osób, które posiadają kilka e-sklepów.

Shoplo

W tym przypadku istnieją dwa rozwiązania. Shoplo sklep pozwala na stworzenie strony internetowej dla jednego biznesu. Można jednak zdecydować się również na Shoplo Multichannel dla osób, które prowadzą wiele sklepów jednocześnie. To bardzo wygodne rozwiązanie, które podobnie jak Magento pozwala na sterowanie z jednego miejsca kilkoma sklepami jednocześnie. Bez względu jednak na to, jakie Shoplo się wybierze, otrzyma się dostęp do wielu funkcji, dzięki którym prowadzenia e-commerce jest dziecinnie proste. Co ważne, platforma ta umożliwia również na handel międzynarodowy, sprzedaż za pomocą różnych walut i różne wersje językowe strony. 

 

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski