Czy Google Ads to gwarancja szybkich efektów?

Wiele osób uważa, że w przypadku pozycjonowania efekty pojawiają się później, natomiast reklama Google Ads gwarantuje niemal natychmiastowe rezultaty. Jak jest w rzeczywistości?

Google Ads – kiedy oczekiwać efektów?

Google Ads rzeczywiście może zapewnić natychmiastowe rezultaty, ale nigdy to nie jest zasługa tylko tej usługi. Ważne jest również to, czy biznes jest znany oraz czy jest popularny wśród użytkowników internetu. Jeśli tak nie jest – należy nieco popracować nad marketingiem online.

Google Ads może przynieść niemal natychmiastowe efekty, ale tylko pod pewnymi warunkami. Nie oznacza to jednak, że z tej reklamy powinny korzystać tylko te przedsiębiorstwa, które są „odpowiednie” w tym przypadku. Po prostu nim osiągniemy oczekiwane rezultaty, będziemy musieli poświęcić więcej czasu i pracy, niż niektóre firmy.

Jak osiągnąć zamierzone rezultaty?

Obecnie system Google Ads opiera się w dużej mierze na automatyzacji, sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowym. Ważna jest nie tylko reklama dopracowana pod względem technicznym, ale również i odpowiedni plan – strategiczne myślenie i ustalenie właściwych osób docelowych.

Aby szybciej osiągnąć zamierzone efekty za pomocą Google Ads, należy uruchomić odpowiednią kampanię reklamową, a jednocześnie skalować sprzedaż w sklepie, skalować pozyskiwanie leadów, trafić wizualnie reklamą do dużej grupy odbiorców i nie bać się wydawać pieniędzy na reklamę. Jeszcze przed rozpoczęciem kampanii należy: opracować strategię i przygotować odpowiednie materiały (zdjęcia, grafiki, wideo) i teksty. Następnie należy ustalić cele, które chce się zrealizować. Kolejnym krokiem jest konfiguracja konta i usług, weryfikacja poprawności zbierania danych, następnie należy ustalić docelowe grupy odbiorców. Kolejnym krokiem jest uruchomienie kampanii.

Zalety korzystania z Google Ads

System Google Ads charakteryzuje się szybkim i sprawnym działaniem. Umożliwia on w bardzo krótkim czasie rozpocząć kampanię reklamową oraz dotrzeć do wybranej grupy docelowej i zbudować zasięg dla treści. Taki rodzaj kampanii pozwala osiągnąć wyznaczony cel, którym może być zwiększenie sprzedaży, zwiększenie odwiedzin na stronie czy też lepsza widoczność witryny. Proces ten może być szybki, ale zwykle wymaga cierpliwości. Należy przy tym zawsze pamiętać, że nie należy nastawiać się na szybkie efekty i krótką kampanię.

Do największych zalet reklamy w Google należy fakt, że tworząc kampanię można przez cały czas kontrolować różne wskaźniki, które umożliwiają ocenę, czy konkretne działanie ma sens i czy przynosi nam pożądane przez nas rezultaty. Ta możliwość jest unikalna i pozwala na nią wyłącznie Adwords Google. Dzięki odpowiednio zaplanowanym działaniom można z powodzeniem zrealizować wszystkie cele i odnieść sukces.

Czy warto zdecydować się na współpracę z agencję reklamową?

Marketingiem internetowym można zająć się osobiście, jednak osoba niedoświadczona i dopiero rozpoczynająca swoją przygodę z marketingiem online będzie mieć duży problem z ustawieniem kampanii i ustaleniem, jakie działanie przyniosą oczekiwane efekty. Osoby, które się po prostu na tym nie znają powinny zdecydować się na współpracę z agencją reklamową, która najczęściej za stały miesięczny abonament wszystkim zajmie się sama. W takim wypadku klient musi jedynie określić cel, jaki chce osiągnąć za pomocą Google Ads.

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski