Jak zaprosić użytkowników do polubienia profilu na FB

Facebook to jedno z najpopularniejszych social mediów – zarówno wśród firm, jak i osób prywatnych. Z każdym rokiem daje nam coraz więcej możliwości promocji, ukierunkowania swoich działań i dotarcia do jak najlepiej wyselekcjonowanych odbiorców.

Każdy post, który opublikowałeś na swoim profilu wyświetlił się określonej – czasem większej, czasem mniejszej – liczbie osób. Sporo z nich go pominęło, część spojrzała na zdjęcie lub pobieżnie przejrzała tekst, jakiś procent z nich przeczytał uważnie. A niektórzy – i to jest ta najważniejsza dla nas grupa – zareagowali. Polubili post lub zamieścili inną reakcję, albo nawet dali komentarz.

To jest dla nas – z marketingowego punktu widzenia – najcenniejsza grupa odbiorców. Gdyż reprezentują tych, którzy są żywo zainteresowani poruszaną tematyką, danym produktem lub usługą. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem, będą z uwagą czytać i promować także kolejne Twoje posty. Dlatego zawsze warto im poświęcić jeszcze chwilę i zaprosić do polubienia Twojej strony.

Jak to zrobić?

Pod każdym opublikowanym postem masz liczbę osób, która na niego zareagowała.

Kiedy w nią klikniesz, rozwinie się pełna lista osób, strzałką góra/dół możesz ją przewijać.

Dla nas kluczowe są guziki po prawej stronie – POLUBIONO i ZAPROŚ/ZAPROSZONO.

Ten pierwszy, jak łatwo się domyślić, oznacza, że użytkownik już polubił Twój profil firmowy. Ważniejsze jest magiczne „ZAPROŚ” – to baza osób, którym w jakichś okolicznościach wyświetlił się post (np. ktoś ze znajomych go udostępnił), zareagowały na niego lub skomentowały, ale nie polubiły jeszcze strony.

Co bardzo ważne – takie zaproszenie można wysłać TYLKO RAZ. Jeżeli ktoś na nie nie zareaguje, w kolejnych postach będzie koło niego informacja ZAPROSZONO. Osoba, która takie zaproszenie otrzyma, może je zaakceptować (i zostanie wtedy twoim fanem), odrzucić zaproszenie lub je zignorować. Obie ostatnie opcje niestety nie pozwalają na kolejne próby zapraszania z kolejnych postów 😉

Możesz również – będąc Administratorem profilu – zaprosić do jego polubienia wszystkich swoich znajomych. Wtedy otrzymają zaproszenie imienne od Ciebie.

Aby ich zaprosić, kliknij na 3 kropki w prawym górnym rogu:

Otworzy ci się lista Twoich znajomych. Możesz wysłać zaproszenie do wszystkich, albo tylko do wybranych:

Jeżeli strona ma kilku Administratorów, każdy z nich może zaprosić swoich znajomych. To często daje dobrą „bazę” polubień, zwłaszcza przy nowych fanpage’ach. Jednak należy pamiętać, że bardzo często są to osoby przypadkowe, absolutnie nie zainteresowane branżą/produktem, które polubiły stronę tylko i wyłącznie z sympatii do zapraszającego. Wtedy zazwyczaj nie można liczyć na ich dalszą aktywność i udzielanie się na profilu.

Dlatego o wiele bardziej efektywne jest zapraszanie osób aktywnych pod postami, ważne też, aby robić to w miarę na bieżąco, kiedy jeszcze mamy w głowie tekst postu czy przekaż zdjęcia.

1/5 - (2 votes)

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski