Tik Tok – jak wykorzystać popularną aplikację do promocji firmy?

Tik Tok to aplikacja mobilna, która w ostatnim czasie zyskała ogromną popularność. Jej odbiorcami są głównie nastolatki oraz młodzi dorośli, ale filmiki nagrywają osoby w różnym wieku. Coraz więcej firm decyduje się korzystać z tego medium w celu wypromowania swoich produktów lub usług wśród młodszych użytkowników. Dlaczego Tik Tok jest dziś taki popularny? Czy warto postawić na ten trend?  

Tik Tok zdobywa świat 

Prowadzenie social media jest dziś niezwykle ważne dla marketingu internetowego każdej firmy. Tik Tok zaliczamy do mediów społecznościowych – aplikacja ta z powodzeniem gromadzi coraz więcej osób. Na czym polega? Tik Tok umożliwia nagrywanie krótkich materiałów wideo z muzyką w tle, co przypomina nieco teledyski muzyczne.  

Tik Tok w Polsce stanowi dość nowy trend. Powstał ponad 5 lat temu w Chinach i znany jest tam pod nazwą Douyin. Warto zauważyć, że w 2020 roku była to najpopularniejsza aplikacja na całym świecie – według oficjalnych statystyk została pobrana przez największą ilość użytkowników. Obecnie obserwuje się coraz większe zainteresowanie tym serwisem – Tik Tok stale zdobywa nowych użytkowników, którzy spędzają coraz więcej czasu korzystając z serwisu. Informacja ta jest niezwykle ważna w przypadku firm promują swoje usługi lub produkty w różnych serwisach. 

Przyciągnij uwagę współczesnego odbiorcy 

Już od jakiegoś czasu na świecie można zauważyć nowe trendy w społeczeństwie – chodzi o globalizację oraz wzrost popularności treści wizualnych. Świat stale pędzi do przodu i ani myśli zwalniać. Nikt już nie ma czasu ani ochoty poświęcać wystarczająco dużo uwagi na przeczytanie artykułu czy kilkuset stronnej książki. Właśnie z tego powodu komunikaty wizualne, takie jak infografiki, ale i memy, cieszą się taką popularnością. Korzystanie z mediów społecznościowych pozwala skrócić czas koncentracji mózgu do minimum. Wystarczy bowiem kilka sekund na przeczytanie krótkiego posta czy obejrzenie zdjęcia lub filmiku. 

Co jest najważniejsze dla współczesnego odbiorcy? W czasach mediów wizualnych największe znaczenie mają pierwsze sekundy filmu, a także jego okładka i opis. W aplikacji Tik Tok udostępnia się przede wszystkim nagrania z podkładem muzycznym bądź filmowym, do których użytkownicy pokazują swoje zabawne wizje. Warto tutaj zauważyć, że serwis ten umożliwia nagrania aż 3 minutowego wideo, ale średnio publikowane materiały mają po 15-60 sekund. Dzieje się tak dlatego, że użytkownicy sami chcą oglądać bardzo krótkie, zabawne i poprawiające humor nagrania, a nie filmiki wymagające dłuższej uwagi. Dlaczego warto postawić na reklamę na Tik Toku?

Popularność Tik Toka

Obecnie na Tik Toku jest aż 500 milionów aktywnych użytkowników. W Polsce większość stanowią młode osoby – głównie nastolatki i młodzi dorośli z niewielkich miast i wsi. Ponadto w naszym kraju z tej aplikacji korzystają głównie kobiety, a także celebryci. Użytkownicy spędzają nawet 70 minut każdego dnia sprawdzając serwis około 10 razy dziennie. Należy tutaj również zauważyć, że właśnie w tej aplikacji odbywa się najwięcej interakcji z innymi osobami – użytkownicy częściej kontaktują się ze sobą niż na Facebooku czy Instagramie.    

Która firma powinna skupić się na Tok Toku?

Tik Tok daje szansę wypromowania własnej marki, o ile klientami docelowymi produktów czy usług są młode osoby. Na aplikacji obecnie królują nagrania o tematyce rozrywkowej lub lifestalowej. Filmiki dotyczą zwykle urody czy mody, a także fitnessu, gotowania, tańca czy lifehacków, a same wideo jest pełne zabawnych scenek, żartów, tańca, streamów na żywo bądź tutoriali. Właśnie z tego powodu konto na Tik Toku może, a nawet musi, założyć fitness club, sklep z odzieżą, sklep z różnego rodzaju gadżetami np. z filmów, sklep z kosmetykami, kosmetyczka czy szkoła tańca itd.

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski