Reklama w Google Maps

Google Ads umożliwia tworzenie reklam w Google Maps. Takie rozwiązanie pozwala wpłynąć pozytywnie na optymalizację strony i tym samym uzyskać lepsze wyniki w lokalnych wynikach w wyszukiwarce. Reklama w Mapy Google, sprawia również, że dany punkt jest oznaczony charakterystyczną fioletową pinezką, co szczególnie wyróżnia się na mapie i ułatwia lokalizację. Reklama w Google Maps sprawdzają się znakomicie do zdobywania nowych klientów na lokalnym rynku.

Reklama w Mapy Google – co to jest?

Czym tak właściwie jest reklama w Mapach Google? Reklama w Google Maps to jeden z typów reklam, jakie można utworzyć za pomocą Google Ads. Jej celem jest wypromowanie wizytówki firmy w portalu z mapami Google. Jak działa? Gdy firma korzysta z tego rozwiązania znajduje się na pierwszym miejscu w spisie lokalnych przedsiębiorstw na wyszukiwaną przez użytkownika frazę. Ponadto lokalizacja siedziby firmy czy sklepu jest oznaczona za pomocą specjalnej pinezki w fioletowym kolorze, która szczególnie wyróżnia się na tle mapy i łatwo ją zauważyć. Ten rodzaj reklamy umożliwia potencjalnemu klientowi na łatwy dostęp do reklamowanych produktów bądź usług, a wizytówka firmy pojawia się w wyszukiwaniach znacznie wyżej pośród wyników. Jest to wyjątkowo efektowne rozwiązanie zwłaszcza wśród klientów, którzy poszukują przedsiębiorstw lokalnych, gdyż firma wyświetli się, podczas wyszukiwania okolicznych lokali, na pierwszym miejscu.    

Dla kogo reklama w Google Maps?

Tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się doskonale w przypadku firm, które działają na lokalnym rynku i chcą zdobyć nowych klientów. Osobom korzystającym z Mapy Google wyświetla się reklama tekstowa w mapie i na górze w spisie firm, ponadto siedziba firmy jest oznaczona specjalnym charakterystycznym punktem. Promowana firma jest oznaczona oryginalnym fioletowym kolorem, co wpływa na popularność przedsiębiorstwa i pozwala budować zaufanie na rynku lokalnym. Potencjalni klienci mogą sprawdzić różne informacje (na temat produktów, usług, godzin otwarcia czy zobaczyć zdjęcia) na poziomie wizytówki Google. Podobnie jak i w przypadku innych typów reklam w sieci reklamowej Google – należy dopasować słowa kluczowe oraz lokalizację, w której chcemy zdobyć klientów.

Kiedy warto stosować reklamy w Google Maps?

Reklama w Google Maps jest stosowana po to, aby firma zdobyła nowych klientów, którzy poszukują usług oraz produktów na lokalnym rynku. Przedsiębiorstwo płaci tylko za kliknięcia użytkowników w reklamę, co umożliwia im zapoznanie się z informacjami na temat firmy. Warto zatem podczas trwania emisji reklamy często nanosić zmiany w wizytówce. Należy również zadbać o zdjęcia wysokiej jakości, które będą przedstawiać oferowane przez usługi bądź produkty. Ponadto zawarte w wizytówce informacje powinny być krótkie, zwięzłe i interesujące – z Mapy Google bardzo często korzysta się na smartfonie, dlatego opis powinien przyciągać uwagę. Reklama tego rodzaju znakomicie sprawdza się zwłaszcza podczas dni wolnych od pracy, kiedy to wiele osób przegląda Google Maps i poszukuje otwartych miejsc – tym sposobem można znaleźć potencjalnych klientów oraz zaprezentować im swoją ofertę. Warto zauważyć, że reklama w Mapy Google umożliwia również pozyskanie e-maili i numerów telefonów klientów, a także ich ocen, które wpływają pozytywnie na pozycjonowanie.   

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski