SEO w połączeniu z UX?

Coraz modniejsze jest połączenie SEO i UX. Często połączenie to można znaleźć pod nazwą SXO. Wiele mówi się o tym, że algorytmy Google będą przywiązywać coraz większą uwagę do kwestii UX-owych na stronie. Zatem – jak zadbać o te kwestie najlepiej?

 

Zmieniają się trendy

SXO to skrót, który powstał dzięki połączeniu Search Engine Optimization z User Experience. Strona nie ma już tylko być wysoko w wynikach wyszukiwania, ale także przyciągać użytkowników swoim wyglądem. Dlatego tak ważne jest zadbanie o aspekty UX. Zasady SEO i UX/UI w wielu aspektach są ze sobą powiązane. SXO to strategia marketingowa dla danej strony. To zupełnie nowa strategia na przyciągnięcie użytkowników do strony.

 

SXO Kraków

Na co warto zwrócić uwagę?

Bardzo ważne jest dobre pierwsze wrażenie. Jak sama nazwa wskazuje – UX, to budowanie pozytywnych doświadczeń użytkownika. UX-owcy zawsze będą pracować w obrębie witryny, natomiast zakres obowiązków seowców wykracza już poza tą granicę. Prawdą jest, że pozyskiwanie zaufania do strony, możemy jeszcze budować, zanim użytkownik kliknie link. Tutaj kluczową rolę grają – tag title oraz meta description. Jest to już pierwszy sygnał dla użytkownika – czy witryna jest dla niego atrakcyjna, czy też nie.  Inne najważniejsze aspekty to:

 

  • Budowanie zaufania do witryny- protokół SSL odgrywa bardzo istotną rolę w budowie zaufania, ważne, aby zadbać o jego obecność w witrynie. Służy on do bezpiecznego przeglądania strony.

 

  • Responsywność – ponad połowa wszystkich wejść na stronę, to kanał mobilny. Jeśli więc nie dostosujemy owej witryny do potrzeb naszych użytkowników, ilość odwiedzających naszą stronę diametralnie spadnie, a tym samym widoczność strony w wynikach wyszukiwania. By użytkownik od razu z niej nie zrezygnował, ważne jest, aby była w pełni responsywna. Składa się na to wiele czynników, które także odnoszą się do aspektu UX.

 

  • Szybkie ładowanie – żyjemy szybko, więc nie ma co ukrywać – wolno ładująca się strona może przyczynić się do wzrostu współczynnika odrzuceń. Zadbajmy więc o ten aspekt i poprawmy ładowanie naszej witryny

 

  • Architektura informacji – tutaj z pomocą przychodzi breadcrumbs (ang. okruszki chleba). Sprawna nawigacja na stronie pomoże w odnalezieniu się użytkownikowi na stronie. Ten sposób nawigacji pomaga robotom w indeksowaniu strony.
  • Formatowanie dłuższych tekstów- odpowiednio sformatowany content pomaga lepiej skupić się na treści. Kluczową sprawą jest umiejętne używanie nagłówków – H1, H2. Podzielony tekst jest bardziej przyjazny w odbiorze. Jest jeszcze kilka aspektów, które wpływają efektywny content na stronie, ale to osobny temat.

Złotą zasadą, którą powinni kierować się wszyscy specjaliści – strony nie optymalizujemy tylko dla algorytmu, ale także dla użytkownika.

 

 

Co jest ważne, decydując się na SXO?

 

Przede wszystkim – zmieniają się priorytety. Skupiając się na SXO, odchodzimy od standardowego SEO. Pozycje w wynikach wyszukiwania schodzą na dalszy plan. Najważniejsze jest pozyskanie Klientów – sfinalizowanie transakcji w sklepie, zapisanie się do  newsletter’a itp. Wszystko zależy od celów biznesowych Klienta. Ważne jest także zbudowanie dobrych skojarzeń z witryną – co do nich zaliczamy?

 

  • umieszczanie linków na znanych stronach
  • buzz marketing
  • angażowanie się w kampanie influencer marketingowe
  • przemyślana strategia social media
  • monitoring opinii na temat marki

 

Jeśli zadbamy o powyższe aspekty, możemy spać spokojnie i cieszyć się sukcesami naszej witryny. SEO koncentruje się głównie na wysokiej pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Jednak sama pozycja nie wystarczy. Tutaj z pomocą przychodzi UX. Dopiero wtedy, gdy zrozumiemy oczekiwania naszych odbiorców i zapewnimy im dostęp do konkretnych informacji, będziemy w stanie przekuć pozyskany ruch w ruch konwertujący. Całość działań nazywamy SXO.

 

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski