Zmiany na Facebooku – aktualizacja w zakresie targetowania

Już od 17 stycznia 2022 r. zostaną usunięte niektóre opcje szczegółowego targetowania.

Targetowanie w reklamie jest gwarancją dotarcia do jak największej ilości odbiorców, którzy potencjalnie mogą się stać naszymi klientami. Najważniejszą zasadą w pracy marketerów jest odpowiedni zakres grupy docelowej. Zbyt szerokie spektrum  obciąża finansowo kampanię i nie daje żadnej konkretyzacji do dalszego przebiegu działań marketingowych. Gorsze jest jednak to, gdy tej grupy docelowej nie ma. Wtedy nie mamy w ogóle do czynienia z targetem i sprawnym funkcjonowaniem przebiegu kampanii reklamowej.

Bardzo ważne jest, aby zaznajomić się szczegółowo w opcje targetowania, które są dostępne w sekcji „Grupa odbiorców” kreatora zestawu reklam. Dzięki tej funkcji możemy zawęzić grupę odbiorców reklam według dodatkowych informacji, takich jak: dane demograficzne, zainteresowania i zachowania.

Po Nowym Roku zostaną zaktualizowane niektóre funkcje targetowania i część z nich będzie usunięta. Będą one odnosiły się do spraw, które w dobie dzisiejszych czasów są postrzegane jako wrażliwe i nieodpowiednie. Zmiany będą odnosiły się na przestrzeni tożsamości człowieka, czyli rasa, pochodzenie etniczne, orientacja seksualna. Mogą dotyczyć również inicjatywy, organizacji lub osób publicznych związanych ze zdrowiem, przynależnością polityczną, religijną.

Targetowanie Facebook Online Group

Rozszerzenie targetowania dotyczy szczegółowego targetowania i nie wiąże się z opcjami targetowania według lokalizacji, wieku ani płci. Nadal będą stosowane wszelkie wykluczenia wykraczając poza szczegółowe alternatywy tych funkcji.

Koniecznie należy zaktualizować wybraną opcję, aby zapobiec nieprawidłowemu wyświetlaniu się opcji targetowania lub wykluczenia z tych argumentacji. Do 17 marca 2022 r. będą pojawiały się istniejące zestawy reklam ze zmienionymi opcjami targetowania. Objęte zmianami opcje targetowania zostaną automatycznie usunięte, jeśli będą wykorzystywane w celach związanych z integracją.

Z biegiem czasu zostaną przedstawione inne alternatywy dotyczące zaleceń targetowania w Menedżerze reklam.

Korzyści wynikające z aktualizacji targetowania reklam:

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski