Co daje pozycjonowanie long tail?

Pozycjonowanie long tail, nazywane także pozycjonowaniem na długi ogon, to jedna z metod pracy specjalisty od SEO. Jak korzyści przynosi witrynie takie działanie, kiedy i  dlaczego warto się na nie zdecydować?

Pozycjonowanie long tail

O tym, czym jest szerokie pozycjonowanie, pisaliśmy już na naszym blogu. Warto raz jeszcze przypomnieć najważniejsze założenia tej metody. Pozycjonowanie long tail to pozycjonowanie witryny na wielowyrazowe frazy kluczowe, z reguły liczące więcej niż 3 słowa (i więcej). Fraza ogólna to bluza Nike, zaś fraza long tail to np. czarna bluza Nike damska z kapturem. Jeśli użytkownik wpisuje w wyszukiwarce tak precyzyjną frazę, zawierającą w sobie pożądane cechy, rozmiar produktu itp, oznacza to, że pewne decyzje już zostały podjęty i z szerokiej oferty sportowych bluz wybrał już markę oraz krój. Szacuje się, że frazy długiego ogona stanowią aż 70% wszystkich zapytań – jest to zatem ogromny potencjał, by dotrzeć do użytkowników i poprawić liczbę konwersji oraz wyniki sprzedażowe. Ponadto frazy long tail mają znacznie mniejszą konkurencyjność niż frazy ogólne, ale za to cechują się dużo niższą powtarzalnością. 

Komu pozycjonowanie na długi ogon przyniesie największe korzyści?

Z pozycjonowania na długi ogon korzystają najczęściej przedstawiciele branży e-commerce. Im większy asortyment e-sklepu, tym bardziej rozbudowana może być strategia jego pozycjonowania na frazy długiego ogona. Specjalista SEO może zaproponować kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet kilkaset fraz dla danego produktu, różniących się od sobą rozmiarem, krojem, kolorem lub inną cechą. Drugi, popularny typ serwisów, które chętnie sięgają po pozycjonowanie na długi ogon, to duże, rozbudowane witryny informacyjne i portale z newsami. Ogromna ilość generowanych treści w naturalny sposób tworzy długi ogon. 

Długi ogon – największe zalety tej metody

Długi ogon, czyli long tail, jest metodą docenianą przede wszystkim za generowanie dużego, dobrej jakości ruchu przy niewielkim nakładzie środków na tego typu pozycjonowanie. Frazy z długiego ogona mają dużo niższą konkurencyjność niż ogólne, dlatego nawet niewielkie strony internetowe i serwisy mogą stanąć w szranki z gigantami i liderami w swojej branży. Długi ogon przynosi szybkie efekty – w przypadku tradycyjnego pozycjonowania na frazy ogólne wyniki mogą pojawić się po kilku miesiącach, a nawet dłużej, pozycjonowanie long tail to znacznie efektywniejsze proces. Ponadto długi ogon to doskonały sposób na zdobycie wysokiej jakości ruchu z organicznych wyników wyszukiwania, który dobrze konwertuje. Ponieważ użytkownicy wpisują bardzo precyzyjne i konkretne frazy, dlatego często po wejściu na stronę finalizują zakup. Użytkownik, który otrzyma dokładnie to, czego szuka, spędzi więcej czasu na stronie, może też przejść na podstrony innego wariantu danego produktu lub innej podkategorii, dzięki temu zmniejszy się współczynnik odrzuceń, a wzrośnie czas przebywania w witrynie. 

Zleć nam pozycjonowanie swojej strony!

Posiadamy ponad dekadę doświadczenia w zakresie pozycjonowania stron. Zdobytą w tym czasie wiedzę przekuwamy na oferowanie klientom najlepszych i najbardziej efektywnych rozwiązań. Stosujemy zarówno techniki pozycjonowania lokalnego, jak i globalnego, a także metodę long tail. Skontaktuj się z nami, by rozpocząć owocną współpracę! 

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski