Dzień po apokalipsie mobile

Tak jak pisałem w ostatnim wpisie dnia 21 kwietnia br. wprowadzony (mogę już tak napisać) został algorytm Google dotyczący oceny funkcjonalności strony pod kątem wyszukiwania dla urządzeń mobilnych. No i stało się… jesteśmy dzień po aktualizacji. Na forum Google dla webmasterów Michał Wiciński z Google odpowiedział na najczęstsze pytania dotyczące samej aktualizacji, możemy dowiedzieć się między innymi że:

  • statystykiaktualizacja nie będzie mieć żadnego wpływu na wyszukiwania na tabletach czy komputerach, dotyczy ona tylko i wyłącznie wyszukań mobilnych we wszystkich językach i lokalizacjach;
  • jeśli dostosowana pod „mobile friendly” jest tylko pojedyncza strona z kilku stron całej witryny, ta strona tylko będzie premiowana w wyszukiwaniach mobilnych Google. To znaczy, że nie musimy zmieniać całych witryn, tylko strony, które generują konwersję na urządzeniach mobilnych;
  • do testów strony używamy strony „mobile friendly”;
  • cała aktualizacja powinna zająć około tygodnia, więc jeszcze nie zauważyłeś spadków/wzlotów witryny – to może jeszcze wszystko przed Tobą;
  • jeśli posiadamy linki do stron nieprzystosowanych z naszej witryny nie będą one miały żadnego wpływu dla Google, jedynie dla użytkownika, który doceni jak przyjemnie przegląda się naszą responsywną witrynę

Jak Wy przeżyliście „rewolucję” czy „apokalipsę” mobile? Znaczące spadki/wzloty Wasze lub konkurencji? Jakieś spostrzeżenia?

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Jak nie wiecie jak lub gdzie się reklamować - skorzystajcie z pomocy Online Group, a oni rozwiążą Wasz problem szybko, sprawnie i tak aby zadziałało! NA SEO znają się jak nikt inny :)

Maciej Senderowski

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy