Dzień po apokalipsie mobile

Tak jak pisałem w ostatnim wpisie dnia 21 kwietnia br. wprowadzony (mogę już tak napisać) został algorytm Google dotyczący oceny funkcjonalności strony pod kątem wyszukiwania dla urządzeń mobilnych. No i stało się… jesteśmy dzień po aktualizacji. Na forum Google dla webmasterów Michał Wiciński z Google odpowiedział na najczęstsze pytania dotyczące samej aktualizacji, możemy dowiedzieć się między innymi że:

  • statystykiaktualizacja nie będzie mieć żadnego wpływu na wyszukiwania na tabletach czy komputerach, dotyczy ona tylko i wyłącznie wyszukań mobilnych we wszystkich językach i lokalizacjach;
  • jeśli dostosowana pod „mobile friendly” jest tylko pojedyncza strona z kilku stron całej witryny, ta strona tylko będzie premiowana w wyszukiwaniach mobilnych Google. To znaczy, że nie musimy zmieniać całych witryn, tylko strony, które generują konwersję na urządzeniach mobilnych;
  • do testów strony używamy strony „mobile friendly”;
  • cała aktualizacja powinna zająć około tygodnia, więc jeszcze nie zauważyłeś spadków/wzlotów witryny – to może jeszcze wszystko przed Tobą;
  • jeśli posiadamy linki do stron nieprzystosowanych z naszej witryny nie będą one miały żadnego wpływu dla Google, jedynie dla użytkownika, który doceni jak przyjemnie przegląda się naszą responsywną witrynę

Jak Wy przeżyliście „rewolucję” czy „apokalipsę” mobile? Znaczące spadki/wzloty Wasze lub konkurencji? Jakieś spostrzeżenia?

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski