E-commerce marketing – skuteczny marketing sklepu internetowego

Branża e-commerce rozwija się niezwykle dynamicznie. Codziennie powstają nowe sklepy internetowe, z przeróżnym asortymentem. To popularna forma prowadzenia działalności z przynajmniej kilku względów np. braku konieczności wynajmu lokalu oraz zapłaty czynszu. Tak naprawdę wystarczy biurko, komputer i trochę miejsca na magazynowanie towarów – choć wygospodarowanie miejsca wcale nie jest konieczne, ponieważ obecnie możliwa jest współpraca z hurtowniami w modelu dropshippingowym. Największym wyzwaniem stojącym przed właścicielami sklepów internetowych jest skuteczna reklama w Internecie. Prowadzenie działalności online to wiele możliwości, ale również ogromna konkurencja. Jak dotrzeć z ofertą sklepu internetowego do potencjalnych klientów? Jakie formy reklamy należy wybrać?

Marketing sklepu internetowego – przedstawiamy wachlarz możliwości

Właściciel sklepu internetowego ma do wyboru różne formy promocji:

  • brand marketing: polega na wykreowaniu własnej marki, przedstawieniu misji firmy oraz jej wartości. Przekazywanie spójnej wizji firmy poprzez różne kanały marketingowe pomoże w uzyskaniu lojalnych klientów, którzy zaczną utożsamiać się z marką i nie będą podatni na promocje innych sklepów;
  • wideo marketing: zacznij nagrywać recenzje, testy produktów, wyrażaj swoją opinię. Zamieszczaj filmy na stronie sklepu internetowego, możesz również zacząć prowadzić własny kanał na YouTube. Wideo marketing jest coraz chętniej wybieraną formą reklamy;
  • social media marketing: zbuduj wokół własnej marki społeczność. Angażuj potencjalnych klientów, komunikuj się z nimi. Obecnie social media są jednym z najpopularniejszych sposobów na reklamę firmy oraz dotarcie do szerokiego grona odbiorców;
  • content marketing: załóż firmowego bloga! Przygotowuj wciągające treści, przedstawiaj zalety i zastosowanie produktów, podsuwaj ciekawe pomysły. Pokaż swój asortyment z zupełnie innej strony;
  • pozycjonowanie: z pewnością chcesz, aby po wpisaniu danej frazy Twój sklep internetowy ukazywał się na wysokich pozycjach w wyszukiwaniach organicznych Google. W tym celu niezbędne jest podjęcie działań SEO.

Dlaczego warto reklamować sklep internetowy?

W branży e-commerce panuje duża konkurencyjność. Właściciele sklepów internetowych wdrażają więc różne działania, aby wyróżnić swoją ofertę i dotrzeć do jakich największej liczby potencjalnych klientów. Wybierane są różne formy reklamy internetowej. Często także inwestowane ogromne środki w kampanie marketingowe. Samodzielne poruszanie się po świecie marketingu internetowego jest trudnym zadaniem. Wiele możliwości, a także realizacja kosztownych przedsięwzięć wcale nie jest gwarancją osiągnięcia zamierzonych efektów. Warto w tym zakresie zaufać specjalistom, którzy na podstawie oczekiwań właściciela sklepu internetowego ustalą, jakie działania i w jakiej formie należy podjąć.

W przypadku kampanii internetowych możliwe jest elastyczne zarządzanie budżetem oraz inwestowanie coraz większych środków finansowych. W Internecie dostępne są narzędzia umożliwiające sprawdzenie efektywności prowadzonej kampanii.

Pozostałe wpisy z naszego bloga

statystyki Czytaj więcej
Co to jest remarketing?

Remarketing jest to sposób kierowania przekazu marketingowego do użytkowników, którzy wcześniej wykazali zainteresowanie danym produktem lub usługą. Oznacza to, że użytkowników był już kiedyś...

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Jak nie wiecie jak lub gdzie się reklamować - skorzystajcie z pomocy Online Group, a oni rozwiążą Wasz problem szybko, sprawnie i tak aby zadziałało! NA SEO znają się jak nikt inny :)

Maciej Senderowski

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski