Co to jest remarketing?

Remarketing jest to sposób kierowania przekazu marketingowego do użytkowników, którzy wcześniej wykazali zainteresowanie danym produktem lub usługą. Oznacza to, że użytkowników był już kiedyś zainteresowany jakimś produktem, ale z niewiadomych względów zrezygnował z jego zakupu. Celem remarketingu jest ponowne zainteresowanie użytkowników tym, co wcześniej wpadło im w oko i skłonienie ich do zakupów.

Wykorzystaj odpowiednią platformę

Reklama remarketingowa może pojawić się w różnych miejscach, np. na Facebooku, Instagramie czy w innych social mediach. Wybór odpowiedniego kanału zależy od tego, gdzie najczęściej przebywa użytkownik, doktórego chcemy skierować przekaz. Remarketing jest dostępny także w Google AdWords czy w Marketing Automation, dzięki któremu można wysyłać spersonalizowane mailingi.

Rodzaje marketingu:

  • statystykiRemarketing statyczny

Standardowy remarketing polega na dotarciu do użytkowników, którzy już wcześniej odwiedzili naszą stronę internetową. W tym celu wykorzystuje się zazwyczaj funkcje Google AdWords oraz pozyskane dzięki nim listy remarketingowe, które pozwalają dostosować reklamę do poszczególnych odbiorców oraz dotrzeć do nich z tym przekazem.

  • Remarketing dynamiczny

Remarketing dynamiczny polega na wyświetlaniu reklam konkretnych produktów użytkownikom, którzy wcześniej oglądali daną rzecz. Ten rodzaj remarketingu pozwala znacząco zwiększyć ilość konwersji, ponieważ użytkownik otrzymuje reklamę dokładnie tego produktu, którym był zainteresowany.

  • Remarketing na Facebooku

Polega na wyświetlaniu reklamy produktu lub usługi na tablicy na Facebooku użytkownika, który wcześniej oglądał produkt w innym miejscu. Tutaj również istnieje podział na remarketing statyczny i dynamiczny.

Remarketing jest więc doskonałym narzędziem nie tylko do zwiększania świadomości danej marki wśród użytkowników, ale także do zachęcenia ich do nabycia produktu, którymi wcześniej byli zainteresowani. Dzięki precyzyjnej reklamie oraz dużym zasięgom remarketing jest zarówno skuteczny, jak i opłacalny.

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski