Jak pozycjonować stronę internetową firmy deweloperskiej w 2024 roku?

W dzisiejszych czasach obecność w Internecie stała się kluczowym czynnikiem sukcesu dla przedsiębiorstw z różnych branż, w tym również dla firm deweloperskich. Aby osiągnąć zadowalający sukces w dziedzinie nieruchomości, firma musi dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej, ale i wyprzedzić konkurencję. Na widoczność strony w wynikach wyszukiwania wpływa nie tylko płatna reklama, ale i pozycjonowanie.

Odświeżanie strony internetowej

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby działania związane z pozycjonowaniem pozwoliły uzyskać jak najbardziej zadowalający efekt – jest odświeżenie oraz zoptymalizowanie witryny. Strona internetowa przedsiębiorstwa powinna działać szybko i płynnie. Ponadto powinna być responsywna, czyli powinna być dostosowana nie tylko do ekranów komputerów stacjonarnych i laptopów, ale i smartfonów oraz tabletów. Dzisiejsi użytkownicy nie chcą czekać, działają szybko, ponadto używają głównie urządzeń przenośnych. Strona firmowa powinna być również łatwa w nawigacji – każda osoba wchodząca na daną witrynę, powinna się domyślić, gdzie znajdzie interesujące ją informacje czy produkty. Klient, który nie potrafi odnaleźć się na stronie, po prostu ją opuszcza po chwili i traci zainteresowanie przedsiębiorstwem.

Pozycjonowanie strony firmowej

Głównym źródłem ruchu dla większości stron internetowych są oczywiście wyszukiwarki internetowe, takie jak Google. Właśnie dlatego tak ważne jest zdecydowanie się na pozycjonowanie stron. W 2024 istnieje wiele rozwiązań, które skutecznie wpłyną na widoczność strony dewelopera:

  • słowa kluczowe – pozycjonowanie należy rozpocząć od wybrania słów kluczowych. Powinny być związane z branżą nieruchomości. Należy je umieścić w odpowiednich miejscach na stronie, w nagłówkach, w treści, nazwach produktów, opisach usług, meta tagach itd.;
  • wysokiej jakości treści – opisy i inne treści znajdujące się na stronie powinny być atrakcyjne zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek internetowych. Warto pisać także artykuły blogowe związane z nieruchomościami na popularne tematy. Takie wpisy są bardzo popularne i pozwalają zwiększyć wyniki w wyszukiwarce;
  • linkowanie – ważne jest również linkowanie, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Warto postarać się o linki prowadzące do strony dewelopera z wiarygodnych i wysokiej jakości witryn, które posiadają wysoki czynnik rankingowy.

Co ważne, warto skupić się również na SEO lokalnym, aby łatwiej dotrzeć do potencjalnych klientów z okolicy, w której znajduje się firma, np. Kraków. Z tego powodu bardzo istotne jest to, aby zastosować lokalne techniki SEO, do których należą:

  • reklama mieszkań – do reklam samej firmy warto dołączyć także reklamę oferowanych mieszkań, by dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy nie myślą o współpracy z deweloperem, ale pragną zakupić mieszkanie. Warto w tym wypadku postawić na Google Ads i reklamy na portalach z nieruchomościami, aby zwiększyć widoczność ofert na określonym obszarze;
  • lokalne słowa kluczowe – należy wybrać również słowa kluczowe wyszukiwane przez potencjalnych klientów w danym regionie, np. mieszkania Kraków;
  • informacja o lokalizacji – na stronie internetowej powinna się znaleźć informacja na temat lokalizacji sklepu, warto zamieścić także mapę Google z lokalizacją, co wpływa pozytywnie na pozycjonowanie strony.

Konto w mediach społecznościowych

Dużą rolę odgrywają dziś media społecznościowe – z tego też powodu stosuje się je do promocji firmy. W branży deweloperskiej mogą posłużyć również jako reklama mieszkań. Firma deweloperska powinna być aktywna na najpopularniejszych platformach i udostępniać interesujące oraz wartościowe treści. Powinno to obejmować zdjęcia i filmy z realizowanych produktów, aktualności branżowe, porady dla potencjalnych klientów czy inwestorów itd. Ważne jest to, aby strategia mediów społecznościowych była odpowiednio dopasowana do preferencji i oczekiwań konkretnej grupy docelowej.

Podsumowanie

W pozycjonowaniu witryny internetowej firmy deweloperskiej w 2024 roku kluczowe znaczenie ma odpowiednia optymalizacja strony, zastosowanie technik SEO, wykorzystanie mediów społecznościowych i skupienie się na lokalnych klientach. Należy jednak pamiętać, że pozycjonowanie strony to proces długotrwały i wymaga czasu oraz zdyscyplinowanego podejścia. Jeśli firma deweloperska będzie przestrzegać tej strategii, ma szansę zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarkach i dotrzeć do właściwej grupy docelowej. 

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski