Youtube SEO, czyli o pozycjonowaniu filmów Youtube

Na czym polega Youtube SEO i jakie przynosi efekty? Pozycjonowanie filmów na Youtube to prosty, ale nadal niezbyt popularny sposób na zwiększenie liczby odsłon oraz pojawianie się na wysokich pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania materiałów filmowych.

Youtube SEO – dlaczego warto?

Youtube, zaraz po Facebooku, jest drugim pod kątem popularności serwisem społecznościowym. Ogromna rzesza użytkowników i możliwość dotarcia do nich – przy pomocy wartościowych materiałów video bądź też płatnej reklamy – to wprost nieograniczone możliwości promocji dla przedstawicieli przeróżnych branż, jak również indywidualnych twórców internetowych. Jeśli chodzi o najpopularniejszy rodzaj treści w internecie – mediach społecznościowych i nie tylko – to są to właśnie materiały video. Eksperci szacuje się, że 60 sekund filmu to jak strona A4 tekstu reklamowego. Z badań wynika także, że video pomaga klientom lepiej zrozumieć produkt lub usługę, dzięki materiałom typu tutoriale o prawie 50% zmniejsza się liczba wezwań pomocy technicznej, zwiększa się ruch na stronie i czas, jaki użytkownicy spędzają w witrynie, a także sprzedaż i generowanie wartościowych leadów. 

Dlaczego warto zdecydować się na YouTube SEO, czyli optymalizację filmów pod kątem zasad, jakimi rządzi się branża pozycjonowania stron www? Odpowiednio dobrane słowa kluczowe i uzupełnienie profilu o wszelkie niezbędne dane w ustawieniach (np. kraj, o czym wiele osób zapomina) zwiększą liczbę wyświetleń materiałów video na kanale oraz poprawia ich pozycje w wynikach wyszukiwania. 

Jak wygląda pozycjonowanie filmów z Youtube’a? 

Pozycjonowanie filmów z Youtube’a składa się z kilku elementów, najważniejsze, o których warto pamiętać, to:

  • tytuł filmu – tytuł filmu, obok miniatury materiału video, to jeden z najważniejszych elementów, które od razu przyciągają uwagę odbiorcy. Eksperci od SEO zalecają, by w tytule zawrzeć słowa kluczowe – najlepiej wybrać jedno najważniejsze,
  • opis filmu – specjaliści zalecają, by opis filmu na YouTube liczył nie mniej niż 450 znaków. Z punktu widzenia SEO najważniejsze są dwie pierwsze linie tekstu, bo to właśnie one pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google. Ponadto w wynikach wyszukiwania wpisana przez użytkownika fraza będzie pogrubiona, co przyciąga wzrok i zwiększa szansę, że zostanie dostrzeżona. W opisie można umieścić linki do innych materiałów video bądź też przekierowujące na inną stronę, np. firmową witrynę sklepu internetowego. Co zawrzeć w opisie? Krótko w nim wyjaśnij, o czym jest film, napisz widzom, co ich czeka, gdy włączą twoje video, można także dodać zachętę do subskrybowania. W niewidocznej sekcji opisu, czyli tej, która pojawia się po kliknięciu w Pokaż więcej, możesz dodać dowolne informacje, np. listę produktów, których użyto do makijażu lub narzędzi potrzebnych do naprawienia usterki. Nie dodawaj tagów w opisie, tylko w polu tagi podczas przesyłania filmu. 
  • dodanie tagów – serwis Youtube, w sekcji z pomocą techniczną i supportem, zaleca dodawanie tagów. Jak robić to dobrze? Zalecany jest umiar, zbyt dużo tagów w opisie filmów jest niezgodne z regulaminem serwisu. Tagi ułatwiają widzom znalezienie materiału video, który ich interesuje, dlatego zawsze warto wpisać tam jakieś adekwatne słowa, co ułatwi im poszukiwania. 

Pozycjonowanie na Youtube

Pozycjonowanie na YouTube – w zgodzie z regulaminem serwisu i stosując właściwe praktyki – pomoże zwiększyć liczbę wyświetleń, popularność kanału i ruch. Jest to tylko jedna z metod reklamy na Youtube – inne możliwości płatnej reklamy oferuje m.in. nasza agencja. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy i możliwości, jakie daje serwis YouTube. 

Pozostałe wpisy z naszego bloga

statystyki Czytaj więcej
Co to jest remarketing?

Remarketing jest to sposób kierowania przekazu marketingowego do użytkowników, którzy wcześniej wykazali zainteresowanie danym produktem lub usługą. Oznacza to, że użytkowników był już kiedyś...

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Jak nie wiecie jak lub gdzie się reklamować - skorzystajcie z pomocy Online Group, a oni rozwiążą Wasz problem szybko, sprawnie i tak aby zadziałało! NA SEO znają się jak nikt inny :)

Maciej Senderowski

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski