Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu strony internetowej?

Strona internetowa to wizytówka każdej firmy. Jej wygląd, ale także treści, które się na niej znajdują, w dużej mierze wpływają na to, jak dana marka jest odbierana. Dobrze zaprojektowana strona www powinna być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale przede wszystkim przyjazna dla użytkownika. Łatwa nawigacja w obrębie strony, merytoryczne treści, dostosowanie wyświetlania do urządzeń mobilnych – to tylko niektóre elementy, na które trzeba zwrócić uwagę, projektując stronę internetową. Sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć, przygotowując się do stworzenia własnej strony.

laptop i strony

  1. Zdefiniuj cel oraz grupę docelową – na samym początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu tworzysz stronę internetową oraz do kogo przede wszystkim będzie ona kierowana. Od tego zależy projekt strony oraz ustalenie, co powinno się na niej znaleźć.
  2. Dobry projekt to podstawa – przed przystąpieniem do tworzenia strony internetowej musisz wiedzieć, co powinno się na niej znaleźć. Wypisz sobie tytuły wszystkich podstron oraz napisz w skrócie, co chcesz na nich umieścić. Pamiętaj, że odpowiednia nawigacja ułatwi użytkownikom poruszanie się w obrębie strony. Użytkownik, który nie znajdzie szybko tego, czego szuka, może zrezygnować z działania.
  3. Zadbaj o treść – teksty powinny być pisane w atrakcyjny, ale jednocześnie zrozumiały dla użytkownika sposób. Zamieszczaj tylko najważniejsze informacje. Zbyt długie teksty, brak akapitów, wypunktowań i zdjęć zniechęcają użytkownika. Pamiętaj również, że strona strona nie może być przeładowana informacjami i elementami, często mniej znaczy więcej.
  4. Aspekt wizualny – użytkownik przede wszystkim widzi to, jak prezentuje się strona i co się na niej znajduje, dopiero potem wczytuje się w treść. Estetyczna strona, brak krzykliwych kolorów i animacji, odpowiednia edycja tekstu – to elementy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas tworzenia strony www.
  5. Zadbaj o SEO – strona internetowa powinna być przyjazna nie tylko dla użytkowników, ale również dla robotów wyszukiwarek. Zwróć uwagę na optymalizację strony pod kątem SEO. Jeśli nie potrafisz tego zrobić samodzielnie, warto poprosić o pomoc profesjonalną firmę, ponieważ dobrze zoptymalizowania strona pozwala na osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwaniach. Dzięki temu będziesz widoczny w sieci, a to zagwarantuje Ci dotarcie to większej liczby osób.
  6. Połącz stronę ze swoimi kanałami w social media umieść ikony prowadzące do portali społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube, Instagram, LinkedIn czy Twitter. Niech użytkownicy odwiedzający Twoją stronę internetową wiedzą, że istniejesz także w mediach społecznościowych.

 

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Jak nie wiecie jak lub gdzie się reklamować - skorzystajcie z pomocy Online Group, a oni rozwiążą Wasz problem szybko, sprawnie i tak aby zadziałało! NA SEO znają się jak nikt inny :)

Maciej Senderowski

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy