Czy warto reklamować się na Instagramie?

Z Instagrama na świecie korzysta ponad miliard użytkowników, natomiast w Polsce jest to prawie 7 milionów. Niesłabnąca popularność tej aplikacji sprawia, że stała się ona potężnym narzędziem marketingowym. Instagram cały czas rozwija swoje narzędzia, dlatego już od dawna jest jedną z największych platform reklamowych, która jest w stanie wygenerować ogromne zyski. Sprawdź, dlaczego reklama na Instagramie może pomóc Ci w rozwoju Twojej marki.

ikony aplikacji instagram

Szybka i spersonalizowana reklama na Instagramie

Aplikacja Instagram dzięki różnym funkcjom pozwala na dotarcie do dużej liczby osób w krótkim czasie i przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. Możesz prowadzić kampanie reklamowe globalne, skierowane na cały świat albo lokalne, ograniczone tylko do najbliższego otoczenia. Od Ciebie i Twoich potrzeb zależy, komu będzie wyświetlała się reklama. Instagram umożliwia zdefiniowanie konkretnej grupy docelowej na podstawie takich zmiennych jak wiek, płeć, lokalizacja czy zainteresowania.

Jaka forma reklamy na Instagramie będzie najlepsza?

  • kobieta trzyma telefon w dłoniReklama w formie zdjęć – jedno dobrze zrobione zdjęcie z interesującym podpisem jest w stanie przyciągnąć uwagę niejednego konsumenta. W ten łatwy i szybki sposób można dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców i zainteresować ich swoim produktem.
  • Reklama wideo – jest to atrakcyjna forma reklamy, która łączy w sobie obraz, dźwięk i ruch. Pozwala na zaprezentowanie użytkownikowi krótkiego filmu, w którym można w ciekawy sposób zawrzeć najważniejsze informacje o swojej marce.
  • Reklama w relacjach – Instagram Stories to narzędzie, które cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród twórców, jak i odbiorców. Warto wykorzystać ten format, aby dotrzeć do swoich potencjalnych klientów.
  • Reklama karuzelowa – polega na umieszczeniu w jednym poście od 2 do 10 zdjęć, które użytkownik może przesuwać placem w bok. Taki rodzaj reklamy umożliwia zaprezentowanie jednocześnie wielu produktów lub usług.
  • Reklama w sekcji Eksploruj – ten rodzaj reklamy pozwala na dotarcie do grupy odbiorców, którzy są otwarci i chętni na odkrywanie nowych rzeczy. Wykorzystaj ciekawość użytkowników i przyciągnij ich uwagę.

Postaw na media społecznościowe

Reklama na Instagramie, ale także w innych kanałach social media to dobry pomysł na promocję własnych produktów i usług oraz na dotarcie z nimi do potencjalnych klientów. Dzięki takim platformom, jak Facebook, Pinterest, Twitter czy YouTube, można przeprowadzić skuteczne kampanie branżowe, które są w stanie przełożyć się na wymierne korzyści, a tym samym zwiększenie zysków. Nie zwlekaj z decyzją i już dzisiaj załóż konto swojej firmy w mediach społecznościowych. Jeśli masz wątpliwości, jaka forma reklamy będzie najlepsza – skorzystaj z usług agencji marketingowej, które szybko i profesjonalnie doradzi Ci w sprawach promocji w Internecie.

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski