Czy prowadzenie kanałów w social media jest opłacalne?

telefon na klawiaturzeMedia społecznościowe posiadają w sobie ogromny potencjał do wykorzystania. Najpopularniejsze serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn, Twitter czy Pinterest pozwalają na prowadzenie działań marketingowych zakrojonych na szeroką skalę. Szacuje się, że ponad 80% użytkowników internetu korzysta dziś z social mediów, dlatego warto rozważyć je jako kanał dotarcia do potencjalnych klientów.

Dobrze przeprowadzona kampania reklamowa możesz przyczynić się do zwiększenia Twoich zysków. Wymaga to jednak nie tylko czasu i zainwestowania pewnej kwoty, ale przede wszystkim opracowania skutecznej strategii marketingowej. Jeśli będziesz wiedział, co chcesz osiągnąć i w jaki sposób to zrobić, dużo łatwiej będzie Ci przeprowadzić działania w social mediach.

Jak się komunikować?

Dobra i skuteczna komunikacja z użytkownikami to połowa sukcesu. Nie wystarczy opublikować raz na jakiś czas post na fanpagu firmy czy wstawić zdjęcie na Instagramie. Treści, które publikujesz w mediach społecznościowych, muszą być przemyślane i spójne, a także angażujące społeczność, do której kierujesz swój komunikat. Liczy się także regularność i wyczucie aktualnych potrzeb użytkowników. Połączenie tych wszystkich elementów pomoże Ci osiągnąć Twoje cele.

ikony social media

Kampania reklamowa skrojona na miarę

Obecnie większość platform społecznościowych pozwala na dokładne określenie grupy docelowej. Dzięki odpowiedniemu targetowaniu treści dotrzesz tylko do tych osób, który naprawdę mogą być zainteresowane Twoim produktem lub usługą. Szkoda czasu na działania, które nie przynoszą wymiernych korzyści. Reklama na Facebooku, Instagramie czy Pintereście może dać naprawdę zadowalające efekty, pod warunkiem, że jest dobrze dobrana. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie przeprowadzić kampanię reklamową w social mediach, wówczas warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji marketingowej.

Warto być w mediach społecznościowych

Prowadzenie działań marketingowych w social media po prostu się opłaca. Pozwala nie tylko zbudować pozytywny wizerunek Twojej firmy, ale także dzięki dobrze przeprowadzonym kampaniom reklamowym, dotrzeć do grupy osób, które mogą być zainteresowani Twoim produktem lub usługą, a tym samym przyczynić się do zwiększenia zysków. Nie odbieraj sobie szansy na sukces.

Rate this post

Pozostałe wpisy z naszego bloga

Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie.

Reklama w internecie Kraków – nasze doświadczenie

ikona-adwords
300
Kampanii AdWords
ikona-klienci
500
Klientów
ikona-slowa
500
Słów w top 5
ikona
1000
Opublikowanych
artykułów

Firmy, które nam zaufały.

Opinie klientów.

Nasz zaufany parter biznesowy w zakresie SEO (pozycjonowania stron www) oraz kampanii AdWords (linki sponsorowane, remarketing). Pomocna firma, która nie tylko wykona dobrze usługę, ale również doradzi i pomoże w optymalizacji kampanii reklamowych. Świetna relacja biznesowa oparta na partnerstwie i uczciwości. Ceny przyjazne i dostosowane do potrzeb klienta.

Marta Zięba

Gigantyczna wiedza i mega doświadczenie. Zdecydowanie mogę polecić korzystanie z usług Online Group. Ja przychodzę na stałe :)

Krzysztof Rokoszak

Od ponad 4 lat współpracujemy z firmą Online Group i dzięki jej pracy jesteśmy widoczni w internecie :) dzięki usłudze pozycjonowania od wielu lat nasza firma zajmuje najwyższe lub wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Polecam rzetelność, solidność a przede wszystkim rezultaty pracy firmy Online-Group !!

Krzysztof Zając

Pozycjonowanie i reklama w internecie na najwyższym poziomie. Dzięki działaniom firmy Online Group, mamy kilka zapytań ofertowych tygodniowo więcej.

Maciej Cekiera

Agencja Reklamowa Online Group wypozycjonowała stronę mojej firmy bardzo wysoko. Współpraca z nimi zawsze odbywa się w przyjaznej atmosferze, a czas realizacji zadań jest ekspresowy. Serdecznie polecam!

Sylwia Mostowy

Firma Online Group Janusz Wala jest naszym partnerem w usługach marketingowych w zakresie tworzenia kreacji Uczelni w Internecie. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy ta firmę, jako fachową i zaangażowaną w swoich działaniach.

Kanclerz Barbara Piwowarska

To prawdziwi profesjonaliści w swojej branży. Od kilku lat powierzamy im nasz wizerunek w Internecie, gdyż spośród wielu firm funkcjonujących na rynku wyróżniają się fachowym doradztwem, szybkością reakcji na nasze potrzeby oraz dużą elastycznością współpracy

Ahmed Mafid

Z pełnym zaufaniem powierzylismy dbałość o nasz wizerunek internetowy firmie OnlineGroup i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego też chętnie rekomendujemy ich innym zainteresowanym.

Ewa Lutomska

Polecam współpracę z Online Group wszystkim, którym zależy na osiągnięciu ponadprzeciętnych wyników w rozsądnej cenie i krótkim czasie

Zbigniew Galon

Z Panem Januszem Walą współpracujemy od Stycznia 2012 r w zakresie reklamy internetowej czyli prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, obsługi google maps oraz remarketingu i doradztwa w zakresie reklamy internetowej. Pan Janusz jest osobą otwartą na sugestie, zawsze można liczyć również na fachowe doradztwo dotyczące strategii reklamowej.

Leszek Latawiec

Wizerunek w Internecie jest dla nas bardzo istotny, dlatego cieszymy się, że jego kreowanie spoczywa w rękach fachowców. Na każdym etapie współpracy możemy liczyć na fachowe porady oraz profesjonalne podejście do naszych celów marketingowych. Doceniamy także dobry kontakt z pracownikami firmy oraz ich zawsze szybka reakcję na proponowane zmiany.

Maciej Ornatowski